Avotähtäimessä tulee hahlon olla edessä piipun suulla ja jyvän takana, ampujan silmällä katsottuna.
Hahlo adessä, jyvä takana.
Aseen kuin aseen suuntaaminen ja tarkka laukaus/sarja on varmaa.
Asekaupat myyvät tilauksesta aseita, pitkiä , lyhyitä joissa on tähtäimet oikein.
Pistooli beretta cougar T malli on pyörähtävä piippuinen, varustekisko eturungossa, luistin alla. Tämänkin aseen saa ostaa 10 millisenä omaan käyttöön. Aseen saa tähtäimillä, tilauksesta, jolloin on hahlo edessä, jyvä takana.
PARAS AVOTÄHTÄIN.
17
1517
Vastaukset
- Anonyymi
En nyt oikein ymmärtänyt taikka sitten sinä et ymmärrä mitään.
Avotähtäimillä on mahdotonta tähdä kuten esitit. Silmä ei mukaudu tuollaisiin tähtäimiin lainkaan. Hahlin sijaitseminen takana on ratkaisevaa, sillä silmä ei tarkennu yhtä aikaa takatähtäimiin, jyvään ja maaliin. Kun hahlo sijaitsee takana keskittää silmä hahlo automaattisesti keskelle näkökenttää ja jyvällä haetaan oikea tähtäyspiste.
Asekaupoista saa tosiaan tilauksesta mitä haluaa ja makeat naurut päälle. - Anonyymi
Tykistöprikaati niinisalon varuskunnassa, satakunnan maakunnassa, myy edelleen MAKAROV pistoolia 10 millimetriä, hylsytön patruuna. Sotilaskodissa myyvät kaikille siviileille erilaisia varusteita ja aseita.
Tässä pistoolissa, on tosiaan hahlo piipun suulla ja jyvä takana, luistin päällä.
Aseiden suhteen ei saa olla fakki-idiootti.- Anonyymi
Kuulostaa aivan itsemurha pistoolilta.🌚🥵🌚
- Anonyymi
Kaikkea uutta voi tosi kokeilla, mutta tähtäinlaitteen asetus normaalisti poiketen on fysyiologinen ongelma. Silmä ei yksinkertaisesti pysty tarkentumaan näin sijoiteltuun tähtäimeen. Lisäksi, jos kyseinen ratkaisu olisi edes jotenkin käyttökelpoinen, niin sitä käytettäisiin. Mutta mainitsemaasi tähtäinlaitetta ei käytetä missään. Jos käytetään, niin laitatko linkin sivuille, jossa muutkin voivat tutustua asiaan.
- Anonyymi
Aika hyvä🤔
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aika hyvä🤔
Ei tuo ole hyvä. Ainoastaan lapsellinen.
- Anonyymi
Ovathan he tehneet se kuuluisan venäläisen perseensuristimenkin. Sitäkin voi käyttää miten päin vaan.
- Anonyymi
Tykistöprikaati aloitti vuonna 1992.
Tykistöprikaati lakkautettiin vuoden 2015 alkupuolella.
Nyt niinisalon varuskunta on porin prikaatin niinisalon toimipiste.
Nyt niinisalon sotilaskoti on taisteluvirusten vuoksi kiinni siviileiltä.
Niinisalon varuskunnan sotilaskodin puhelinnumero on 02 99 44 39 71
Tästä sotilaskodin numerosta voi kysyä kirjaesitettä myydyistä aseista ja varusteista.
Kauppaa käydään postimyyntinä.
10 millimetrin kaliiberin hylsytön patruuna pistooli, makarov.- Anonyymi
Pahoitat tosikojen mielen,häpeä🤪
- Anonyymi
Tuo Valkiajärven varuskunta on Prikaatin kokoinen joukko-osasto.
Eri paikka ja sijainti, kuin Niinisalon Varuskunnalla.
Tuohon Niinisalon sotilaskodin puhelin-numeroon vastaa outo muukalaislegioonalainen. Kysymyksiin vastaa tyyliin "en saa kertoa"
Niinisalon varuskunta on paikka, jossa ei anneta Suomalaisille mitään koulutusta. Ammattisotilaat korkeintaan vangitsevat alueelle tulevat ja pahoinpitelevät pahasti.
- Anonyymi
Jos vain laittaisi ne tähtäimet, piipun alapuolelle.
- Anonyymi
Arsinatähtäin kiväärikraanaattien ampumiseen, Kranaatti ampumalaite rynnäkkökivääriin. Piipun alle kiinnitettävä kiväärikranaattiputki.
- Anonyymi
Minä löysin jyvän ja hahlon... Naapurin rouvan hameen alta
- Anonyymi
Lapset nyt pois aikuisten palstalta...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lapset nyt pois aikuisten palstalta...
Kun hyvää aikansa lirputaa,kyllä hahloonkin pääsee.😁😁😁
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kun hyvää aikansa lirputaa,kyllä hahloonkin pääsee.😁😁😁
Tyhjän nauraja...
- Anonyymi00018
Maailman paras avotähtäin on suomalaisen sotilaskiväärin tähtäin, sillä Simokin tiputteli aron poikia kuin teeren oksalta poistieheen, kumma kun tikan ja sakon kivääreihin ei ole laitettu samanlaisia, ohuesta olutpurkki tölkin kupeesta laitettu peltiroska, avotähtäin on paras hirvimetsällä, sillä pystyy nopeaan paikkaan ampumaan riittävän tarkan heittolaukauksen, loppusyksystä kun olin koiramiehenä pidin kiikaria päivä oli lyhyt ja hämärän takia haukulle hiipiessä kiikari oli parempi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2032175
- 1341198
- 1131073
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa23827- 58806
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34771ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42638Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175584Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46577- 10560