Kilvenalus mainokset

Anonyymi

Autoliikkeet, lopettakaa rekisterikilpien aluslevyjen asennus, koska ette myyjinä selkeästi osaa tätä hyvin vaativaa rastia vaan se liikkeen logo on pakko saada siihen autoon keinolla millä hyvänsä...

Paskotte alkuperäiset kiinnitykset 9/10, jonka jälkee vedätte itseporautuvilla ruuveilla suoraa konttii...

Käyttäkää vaikka tarroja jos se onnistuisi teiltä paremmin, kiitos !

7

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos autoliike on kiinnittänyt rekisterikilvet käyttämättä auton omia kiinnityspisteitä, ostajan pitää vaatia myyjän korjaamaan auto alkuperäiseen kuntoon (ja jättämään mainoskilven pois).

      • Anonyymi

        Hei molopää kukin saa tehdä omalleen autolleen mitä haluaa ,porata vaikka sata reikää,tarkista sinä ostamasi tuote.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hei molopää kukin saa tehdä omalleen autolleen mitä haluaa ,porata vaikka sata reikää,tarkista sinä ostamasi tuote.

        Ai jaa, sinä ajat aina osamaksulla maksettavaa autoa jolloin omistaja on autoliike tai rahoitusyhtiö. Silloinhan et saa tehdä autolle mitään.


    • Yritin takavuosiana - v. 2005 - vaatia mainosalustojen poistamista uudesta autostani, mutta asia ei kuulema kuulunut myyjälle, koska autot "tulevat tällaisina"!
      Olisin varmasti Lohjalla vieläkin, vaikka yritin inistä, että tulen noutamaan auton sitten kun se on luovutuskunnossa.
      Ei mennyt asia vuonna 2005 perille.

    • Anonyymi

      Tuo mainosteksti lähtee helpolla pyyhkäisemällä sitä hiukan karhunkielellä.. Siis sillä karkealla sienellä, jolla lähtee moni muukin lika. Sen takia ei kannata lähteä kilpiä irroittelemaan.

      • Anonyymi

        Mutta eihän muovi ruostu?


    • Anonyymi

      Hei kateelliset,
      ei työtöntä ,
      rahatonta ,
      olematonta,
      ole viisasta tietenkään mainostaa autoissa

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      66
      4454
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      104
      3727
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      108
      3341
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      21
      1906
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1893
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      87
      1139
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      89
      903
    8. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      851
    9. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      109
      845
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      23
      774
    Aihe