Mitä tapahtuu kun poliisikoira löytää eksyneen? Tarrautuuko se hampaat irvessä uhriin kiinni pureskellen sieltä täältä samalla tavalla kuin ottaessaan kiinni rikollista? Vai nuoleeko uhrin naamaa häntää heilutellen istuen tämän vieressä odottaen namupalaa?
Kun poliisikoira löytää eksyneen
4
74
Vastaukset
- Anonyymi
Poliisikoirat on petoja ja ne on opetettu puremaan kiinniotettavaa. Joten ei mitenkään lohduttavaa eksyneen kannalta jos koira hänet löytää. Sellaisessa tilanteessa on parempi kiivetä puuhun.
- Anonyymi
Kun se löytää etsimänsä kohteen, se ilmaseen löytönsä esim haukkumalla ja ohjaaja tunnistaa haukun ja tietää, että kohde on löytynyt. Suunnistaa kohteen tykö ja kaikki on taas hyvin.
Suojelukoirat ja hakukoirat koulutetaan erilailla.
Aloitushan oli huono provo, eikös? Silti kommentoin, koska joku asiasta tietämätön saattaa vaihka uskoa aloittajaa- Anonyymi
Hakukoira kantaa saaliinsa isäntänsä luo. Ja sitä koira ei osaa käpälillä tehdä. Silloin hampaat on ainoa tarttumistapa ja vetoaisa.
- Anonyymi
Kuonokopat pitäisi olla aina, mutta joskus jättävät vittuuksissan pois ja purettavat tahallaan. Muissa kiinniotoissa ihan yleistä sadistisilla psykopaattikytillä, kuinkas muuten kun yhdistää kytät ja rakkihullut.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017443
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?805028- 794859
- 1324258
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan103048- 522689
- 402586
- 502237
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102211Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211840