Pois sellaisilta, jotka ei salli hirvenmetsästystä alueellaan. Silkkaa rahastusta, ei aikomustakaan saada metsätuloja.
Hirvivahinkojenkorvaus
2
103
Vastaukset
- Anonyymi
Suomessa on 400.000 metsästäjää joista 100.000 jättää valtion riistalupamaksun maksamatta vuosittain .(39 e) nuorisojäseniä 10.000 (20 e) .
Riistalupamaksu menee Riistakeskuksen pitämiseen Ei siitä jää metsätuhojen maksuun yhtään mitään.Jos siitä saisi pitää olla todella paljon pintalaa joista saisi olemattoman korvauksen.Suomessa on näitä pieniä vuokrattuja pintaaloja metsästyskäytössä,ei niihin riistatuhojen korvaamiseksi mitään saa.
Turhaa lässytystä!- Anonyymi
Joo Joo Pyyntilupamaksuista maksetaan riistanaiheuttamat tuhot..
Tämä Riistakeskuksen viranomaiset sitten päätävät alueitain,mitenkä näitä riistantuhoja korvataan,Ainut joka voi hyvin on Hyvin tuottava "Riistakeskus" valtiolle.Maanomistajien kasvattavalla riistalla. NO Suomessa "Harrastajia " piisaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?871724- 851232
- 1101123
- 68915
- 102884
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56818- 47731
- 36722
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47671- 33663