Auttakaa mua!

Anonyymi

Eli oon tällänen perus 12v tyttö joka on täyttämässä 13. Tarvitsisin rintsikat mutta en uskalla pyytä äidiltäni ja en tiedä mikä kuppikokoni on. Rinnan alta on 67cm ja rinnan päältä 73cm joten voisiko joku kertoa kuppikokoni? Kiitos jos autatte!

5

236

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Alusasukaupassa myyjä osaa neuvoa just sinulle sopivat liivit. Aivan mittojesi mukaan. Ovat tosin hintavampia mutta palvelu, laatu ja asiantuntemus hyvä.
      Miksi et uskalla pyytää äidiltäsi? Ihan normaali, tavallinen, ajankohtainen asia. Hän varmasti ymmärtää. Kun olette ostoksilla seuraavalla kerralla, reippaasti ja rohkeasti kerro tarvitsevasi liivit/topin kun olette osaston kohdalla.
      Olisiko AA65 (pienin) tai AA70 koko aluksi paras sinulle? Ehkä AA70 parempi ettei purista? Tai napakka toppiliivi voisi myös olla hyvä.

      • Anonyymi

        Hienoa että joku on pyrkinyt asiallisesti auttamaan. Sillä tuntuuhan se monesti nuoresta hieman aralta ja herkältä asialta. Ja valitettavasti on myös sellaisia vanhempia, jotka eivät tällaisissa(kaan) tilanteissa suhtaudu nuoreen hienotunteisen asiallisesti ja kunnioittavasti, vaan kenties jopa hieman haavoittavan pilkallisesti ellei jopa sadistisesti. Tsemppiä aloittajalle, olet ihan hyvä tyttö.


      • Anonyymi

        Kiitos tosi paljon avusta!


    • Anonyymi

      Olisko koko aa 65 ?

    • Anonyymi

      Mul on erotus joku 9cm, en tiiä tarviinko vielä liivejä. En kyl uskalla pyytääkkään kun oon vasta 11🙈

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      386
      939
    2. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      102
      875
    3. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      209
      749
    4. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      82
      696
    5. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      70
      659
    6. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      68
      655
    7. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      645
    8. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      36
      630
    9. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      609
    10. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      43
      581
    Aihe