Omalla kohdalla pääsyyt vaasasta pois muuttoon ovat paikallisten homoviha ja se etten ole työllistynyt.
Muita on että keskustassa tai vähän ennen sitä voi välillä nähdä enemmän ei valkoisia kuin valkoisia. Edes hesassa, kluuvin ja kampin lähellä ei ole näin. En ole muuttanut sinne kuitenkaan.
Ruotsinkieliset ovat kiusanneet.
Romanit ovat kiusanneet. Kävin joskus 2010-luvulla tennis centerin kuntosalilla, siellä kävi myös muutama romani, eräällä kerralla kolme odotti ulkona auton pysäköintipaikalla, ne seisoi rivissä ja yksi tai muutama heistä sanoi "vitun hinttariksi". Tilanne oli uhkaava.
Vaasa on huono paikka
Anonyymi
0
122
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän51991Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15868Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501799- 46737
- 42664
- 37619
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE166553Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan55501