Voisiko joku antaa neuvoja tai kertoa mistä voisi löytyä ohjeet kattorosetin kiinnittämiseen. Eli miten kipsinen kattorosetti kannattaa kiinnittää ja miten lampunjohtoa varten tehdään reikä? Kestääkö kipsi porausta?
Kattorosetin kiinnitys
Anni
1
1713
Vastaukset
- Pekka
Hei!
Kattorosetin voi kiinnittää liimaamalla. Sopivaa liimaa on mm. Cascolla, Wurthillä ja Sikalla. Kaikki ovat laatutuotteita ja löytyvät tavallisista rautakaupoista. Tärkeää on tietää mitä liimattavat materiaalit ovat, niin rautakaupanmyyjä kyllä antaa oikean liimaputkilon. Johdolle reiän voi tehdä poraamalla ihan tavallisella metalliporalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1752968
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.642566- 2032220
- 731849
- 1021773
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91651- 1021452
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2171151- 811120
- 951079