tyttö pulassa

Moi, mulla on pikku pulma. Oon nyt kaks kuukautta ollu yhen kivan pojan kaa (oon siis tyttö). Nähdään toisiamme melkein päivittäin. Viime aikoina mulla on tullu halu mennä sänkyyn sen kaa. Kerran ehdotin sitä mut hän sanoi että on viel liian aikaista. Ollaan molemmat 15v. Pitäskö mun vaan ootella vai mitä?
4278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mene kysymään NuortenExitistä.

Äänestä

ei kannata olla liian hyökkäävä samanikäisten poikien kanssa koska ne kehittyy usein vähä myöhemmin....olisitko ite voinut olla valmis kaksi vuotta sitten ?
yritä ymmärtää...pojat juokssee karkuun jos joku käy liiian päälle.... ite juoksin ainakin tuossa iässä vaikka muuten olisin halunnut tehdä toisin.

Äänestä
  • Sä oot se sama pappa jonka mielestä opettajien pitää kosketella lapsia. Ei sinun neuvot kyllä ole enää missään nykyajassa.

    Äänestä

Kannattaa odottaa että kumppani on itse valmis siihen. Jos kyselet paljon että voiko panna niin se alkaa todennäkösesti painostamaan sun kumppania. Se saattaa kiirehtii asiaa ja jos panetteki ennen ku se on ite valmis ni se kokemus saattaa olla epämukava sun kumppania kohtaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Moi, mulla on pikku pulma. Oon nyt kaks kuukautta ollu yhen kivan pojan kaa (oon siis tyttö). Nähdään toisiamme melkein päivittäin. Viime aikoina mulla on tullu halu mennä sänkyyn sen kaa. Kerran ehdotin sitä mut hän sanoi että on viel liian aikaista. Ollaan molemmat 15v. Pitäskö mun vaan ootella vai mitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu