Turkkilainen puoliso

Anonyymi

Tehdäänkö pienryhmä facebookin, olisi kiva puhua kulttuuri eroista arkielämässä ja muutenkin vaihtaa kokemuksia/ kuulumisia :)

3

1128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Laita ilmoitus F.B. ellei siellä jo ole ryhmää? Enemmistö kansaa on F.B. Tältä tuskin löydät etsimääsi.Ai niin onhan tällä sivusto,monikultuuriset suhteet.Laita sinne uusiski tällä oleva aloituksesi.

    • Anonyymi

      Jokaisella Turkilasiella miehellä on Suomessa iso määrä sukua asumassa, veljet,serkut,sedät.Miksi et pidä yhteyttä hänen kulttuurin perheen naisin Suomessa?Vai eikö sinua hyväksytä sukun ja ei esitellä perheisin? Sama on Iran,Irak miehet, Kuin miehet Syyriasta. Iso liuta omaa sukua tällä asumassa ja samoista kylistä sekut,ystävät kumin kaimat.Et voi olla poikkeus miehesi kanssa.

    • Anonyymi

      Livenä tapaat monikulttuurisia naisia esim .Asukastalot ymm.On ihan ryhmiä sinne vaan mukaan kun puoliso on ulkomaalaistaustainen. Jos et tiedä kohtaamispaikkoja soita joku kultuuri keskus.Tai Punainen risti kuin Diakonisa laitos. Kysyvä ei koskaan eksy.Lisäksi jos sinulla lapsi/lapsia ohtat monikulttuurista väkeä LEIKKI KENTÄT.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      275
      4699
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      134
      3040
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2877
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      30
      2855
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1811
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1664
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1521
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      60
      1429
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1292
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      215
      1190
    Aihe