Voiko rotille tehdä videokaseteista labyrintteja? Tyykkäisivätköhän poika rottani jos niille tekisin labyrintin ja vaikka sinne laittaisin suu aukolle jonne pitää löytää niin vähän rae juustoa josta pojat tykkää..? Haistaisiko ne rae juuston?? Mien teillä?
labyrinteista...?
minsu-92
3219
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
hyvä idea, mutta videokasetit ovat painavia, ja ne voivat kaatua rotan päälle. kaverini hamsteri melkein jäi kerran sellaisen kyhäelmän alle. voit tehdä sellaisen jostain kevyemmästä tai tukevammasta materiaalista.
hajujäljet ovat hyvää virikettä, voit tehdä kosteasta raejuustosta vanan joka menee labyrintin läpi. tällaiselta reitiltä rotat eivät poikkea :) meilläkin todettu mukavaksi puuhaksi.
Taidan heti kokeilla ja kerron sitten miten meidän rattukset tuon jujun ymmärsi!
Jos sattuu olemaan legoja, niistä saa mukavia labyrintteja rotille. Tosin palikoita ja tasoja siihen menee aikamoiset määrät mutta iloa siitä rotille on. :) Pahvi on kanssa hyvä, mutta siinä on aika reippaasti hommaa.