Suden kannanhoidollinen metsästys..

Anonyymi

Kuivui taas yhden kerran vuoden 2022 osalta kokonaan poliittisten valitusten seurauksena.
Politiikka on likaista peliä ja poliitikot varsinaisia selkään puukottavia ketkuja. Ja me pöljät vielä äänestettiin kunnallisvaaleissa kyseisiä ehdokkaita.

6

1317

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei kuivu kasaan. Marginaali sakki ei kiellä kannanhoidollista metsästystä, vaikka kuinka hallinto-oikeudet olisikin vihreiden miehittämiä.
      Päätökset eivät saa mennä ideologia tasolle ja yli faktan sekä suomen lakien ja asetusten.
      Olen ollut yhteydessä kannanhoidollista metsästysasioita ajaviin kansanedustajiin asian tiimoilta ja pyytänyt, että Laillisen metsästyksen häirintä lakia aletaan soveltamaan muidenmuassa näihin tietoisiin metsästyksen häirintätapauksiin valitusten muodossa.
      Myös nykyiset perutut susien pyyntiluvat on lisättävä uusien lisäksi ensivuoden kannanhoidolliseen metsästykseen, kun ensin on saatu idologinen hallinto-oikeus päätös välistä pois ja kuunnellaan asianosaisia eli susien kanssa asuvia kansalaisia ja elinkeinonharjoittajia jne.
      Viimeistään ensi hallituskaudella joka sujuvasti alkaa vuoden päästä ajetaan metsästysaika sudelle läpi kattaen joulu-maaliskuun ajanjakson. Ja mikäli valitukset edelleen sallitaan ne on käsiteltävä siinä ajassa mikä ei siirrä metsästysajankohtaa, kuten nyt tietoisesti on metsästyshäirintämielessä tehty.

    • Anonyymi

      No metsästäjä itse on vaarallisempi kuin koskaa susi konsanaan,
      montako metsästäjää kuolee vahinkolaukaukseen vuosittain, usea mutta onneksi vahinko ettei tarkoitus......kun ajelee tien sivuja katsellen esim, hirvipyyynnin aikaan se pelko tulee että sellaisilla henkihaukoilla on aseet että syytä on pysyä poissa vaikka ne tunkevat siihen tien viereen ampumaan......
      Toki niitä pihoille tunkevia susia on ennekin hoidettu pois ja tullaan niin tekemään jatkossakin , ohi kehä kolmosen kaikki tietävien päätösten tai eun ,

      • Anonyymi

        Ei liity asiaan mitenkään. Teitä varten on vastustajat osasto mene sinne hakemaan vertaistukea.


      • Anonyymi

        Jos saat vahingossa kuulan kalloosi, niin omapa on syysi. Meinaan ei kenenkään ole syytä tuppautua metsään juuri sinne, jossa hirvijahti on käynnissä. Ja kun asiasta tiedotetaan mediassakin, niin ainoastaan laista piittaamattomat ja asiattomat vähä-älyiset menevät vasiten häiritsemään hirvenmetsästystä.


    • Anonyymi

      Harvapa se susia syö. Koiriaan laskevat irti susialuille ja sitten itkevät hurttiensa perään kun susi pistelee ne tyytyväisenä poskeensa. Metsästys ja viinan juonti on kylänukkoja ainut yhdistävä tekijä.

      • Anonyymi

        Vaikka nikkisi onkin bannattu, niin kirjoita sillä toisella hyyssäri nikilläsi. Nämä sinun itkusi tunnistaa anonyyminäkin yhtälailla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      271
      2350
    2. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      83
      1031
    3. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      58
      1021
    4. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      108
      990
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      81
      941
    6. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      44
      861
    7. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      21
      848
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      756
    9. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      33
      697
    10. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      299
      694
    Aihe