Tietokone ei boottaa

Eilen painoin väärästä kohdasta biosissa ja kone sammui. Sen jälkeen kone käynnistyy mutta näppäimistö, hiiri ja näyttö ei

Mikä vikana?

Oon kokeillu resetata bios ja cmos jumper ja kaikkea mutta ei toimi
3254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sinulla taitaa olla ihan syntymävika painella väärästä kohtaa, kuten tämänkin kysymyksen kohdalla on tapahtunut. Siis väärä hätäisen palsta painelun tuloksena.

Äänestä

Koneen malli tai emolevyn tyyppi oli? Ootko varma että bios ettei uefi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eilen painoin väärästä kohdasta biosissa ja kone sammui. Sen jälkeen kone käynnistyy mutta näppäimistö, hiiri ja näyttö ei

Mikä vikana?

Oon kokeillu resetata bios ja cmos jumper ja kaikkea mutta ei toimi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu