mitään ollut Corollassa eikä niissä 40 muussa Corollassa joilla olen ajanut 1/2 miljoonaa kilometriä, kaikki ihan uutena ostettuja.
Eipäs ole vikaa
Anonyymi
20171
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Onneksi olkoon. Olen useammalla autolla ajanut saman määrän kilometrejä joihin olet tarvinnut 40 Toyotaa. Kaikilla niillä vielä ilman vikoja
Toki matkanteko ollut aina mukavampaa kuin Toyotalla.
Uuden Toyotan omistaminen on niin mahtavaa ja antaa uskomattoman mielenrauhan, että pitäähän auto vaihtaa vähintään kerran vuodessa uuteen. Luottomyyjäkin on täysin samaa mieltä. Onneksi löysin niin luotettavan myyjän.
Vain Toyota kestää kovaa ajoa ja tässäkin todiste siitä
Jos suorite on 500 tuhatta km ja 40 Tohjotaa, niin yksi auto on silloin kestänyt 12,5 tuhatta km. Kovaa ajoa on ollut, juu.
Onhan se melkoista rääkkiä Toyotalle ja sen omistajalle jos pitää samalla ajaa kokonainen huoltoväli. Arvostan!
Perus vaari ehtii huollattaa Toyotansa 2-3 kertaa 12tkm ajoilla kun se pitää huollattaa vuosittain. Sitten vaihtavat uuteen Toyotaan kun se edellinenkin oli niin pirun luotettava.
Toyota on luotettavin auto myös työkäytössä ja niillä ajetaan suurimmat kilometrimäärät.
Ei ajeta , kun niitä isompiin ajomääriin ei kukaan huoli .
Huono oljenkorsi, kun kuitenkin ylivoimaisesti eniten meillä ja maailmassa on huolittu.
Sitä ei voi kuin ihmetellä j sitä ihmetellään monissa muissakin maissa ja pidetään suomalaisia mituisina.
Eipä Toyota ole ollut koskaan suosiossa yritysautoina tai työsuhdeautoina, eikä ihme kun halvemmalla saa parempia.
Keskim. 12500 km ajoa ja sitten uusi auto. On kalliit kilometrit vaikka ei vikoja olisikaan.
Ja voi vain ihmetellä miksi pitää vaihtaa uuteen ja usein samanlaiseen? Pelätään ilmeisesti että iso ja kalliit viat iskee tai ehkäpä ruoste. Eihän tuossa oikeasti ole mitään järkeä.
Nyt ymmärrän, miksi tojota vaihdetaan niin usein uuteen.
Kuski toivoo, että seuraava olisi parempi kuin edellinen.
Huikea ajosuorite.
Varmaa joku pizzataxi?
Niin se vaan on että vanhat ja paljon ajetutkin toyotat menee kaupaksi kun ne toimii ja toimii .
20 vuotta vanhastakin joutuu maksamaan saman hinnan mitä 10 vuotiaista ns laatumerkeistä mielletyistä.
Siihen taitaa olla varmaan joku syy.
Hihii, hauskoja juttuja omapojalla.
Toyota hönöllä,Niuvan hoidokilla ajokortittomalla mielikuvitus maailmassa elävällä hööpöl on mielikuvituksessa varmaankin n 1000 autoa,joka viikko ostaa uuden ns luotto myyjältä. Muista kaikki Pee Suolen autopalstat sen saastuttamat. Pelkkää viihde/ajankulu trollausta n 20h/vrk tämä hoidokki suoltaa ja pelkkää mielikuvitusta on hööpön elo.
Tarkoitat kai helmitauluhönöä omine tilastoineen?