Moi oon 11-12v poika. Oon ihastunu yhteen tyttöön se on samalla luokalla mun kanssa. Se on myös söpö😍.
Kyselisin vaan että kuinka kertoa tyttölle tykkäävänsä siitä. Pls jotain fiksuja vastauksia.
😁
Kuinka saada tyttö ala-asteella
9
245
Vastaukset
- Anonyymi
Idk sama ongelma
- Anonyymi
Voit kertoa, mutta jos hän ei pidä sinusta jätä hänet rauhaan :)
- Anonyymi
No älä ainakaan suoraan sano: " Rakastan sua". Hymyile hänelle. Kun hän puhuu yritä näyttää siltä että sinua kiinnostaa hänen juttunsa. Jos riitelette joskus ennen kun päädytte yhteen, sano: "Etkö sinä tajua että tykkään sinusta?" , Siis jos on sopiva aika.
Voit yrittää miettiä miksi tykkäät juuri hänestä (ihan sama oliko kyse luonteesta/ulkonäöstä)
Sitten jos on joku hyvä tilaisuus kohteliaisuudelle niin mitä osuvampi se on, sitä parempi.
Muutenkin voit miettiä onko teillä jotain yhteisiä mielenkiinnonkohteita. Niiden avulla voisi olla hyvä aloittaa keskustelu.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait233113Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68720Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso3703Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä32581Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha35567Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani3560Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es19510Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve3509- 40501
- 36495