Kauhutarinoita

Anonyymi

Oisko teillä jotain kauhutarinoita? Jotain lyhyitä siis.

5

389

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vitsi tässä ; tarjoilija sannoo "olokaa hyvä, mutta kokki on laittanut ruokaan pienen yllätyksen" Ja sitten kohta asiakas sannoo "Jännä jälkimaku tässä, ihan kuin maistuisi kuselle" Toinen viereässä oleva asiakas toteaa "Mistä voit tietää kusen maun" Kaveri vastaa "Niinpä hyvä terävä huomio"

      • Anonyymi

        Kauhukseen hän saa tietää että kokki on se jota tämä asiakas oli nuoruudessa kiusannut. Kokki vastaa asiakkalle "kyllä mä kusin siihen ruokaasi"


    • Anonyymi

      Yksi aika karmiva, jonka muistan:

      Lapsi on yksin kotona ja häntä pelottaa kun alkaa jo olla pimeääkin. Mutta onneksi hänellä on koira turvanaan. Se nukkuu sohvan alla. Aina kun lasta alkaa pelottaa, hän laittaa kätensä sohvan alle ja koira nuolaisee sitä. Taaskin lapsi on juuri käynyt koiran luona ja hieman helpottuneena päättää lähteä keittiöön tekemään itselleen voileivän ja saattaisihan koirakin siitä saada palkinnoksi palasen.
      Hän astelee keittiöön mutta lattialla on jotain tahmeaa ja näyttää niinkuin katosta roikkuisi jokin esine. Hän hakee valokatkaisijaa ja vapisevin sormin hän saa viimein valot päälle ja katsoo kauhuissaan ylös.... Siellä on heidän koiransa irti leikattu pää roikkumassa narussa ja verta vuotavana!!

      • Anonyymi

        Toi oli hyvä


    • Anonyymi

      Lapsuudenkotini sijaitsi pienessä kylässä, kaukana oikeastaan kaikesta. Kapea maantie kulki kotini ohi, ja varsinkin syksyt ja talvet olivat hirveintä aikaa. Kerran kävelin isäni ja äitini kanssa kaupalta kotiin. Minulle oli kerrottu, että ennen kotiani metsässä nähtiin usein tummaan kaapuun pukeutunut mies. Tarinan mukaan tämä mies vainosi ihmisiä, ja öisin tunkeutui talojen navettoihin, ja satutti elukoita. Meillä se ei kuitenkaan käynyt. Nykyään tämä rippikoulunkin vetäjänä toiminut mies asuu Oulun psykiatrisessa sairaalassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      179
      11622
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8164
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      58
      6086
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      170
      5043
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      31
      4807
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      40
      4411
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      107
      4313
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      109
      3734
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3300
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1801
    Aihe