Rhodos/Sungarden Rhodos

Onko kenelläkään kokemuksia hotellista nimeltään Sungarden Rhodos? Kuvat näyttävät ainakin netissä hiennoilta. Entä hotellin sijainti? Onko ympäristössä mitään muuta toimintaa? Siitä ei esite sano mitään.
95296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Juu viime keväänä olimme lasten kanssa viikon sun garden hotellissa.Oli tosi helppo ja huoleton loma, lapsilla oli paljon tekemistä hotelli alueella. Iso ja viihtyisä allas alue. Kaupungiin menimme taksilla, vilkas liikenne, ei jalka käytäviä. Siinä lähistöllä kävely matkan päässä oli pikku kylä kalithlea tai sinne päin. Ehkäpä menisin kaupungiin jos lähtisin toisen kerran, koska siinä lähistöllä ei ollut niin hirveesti toimintaa.
Mutta jos haluaa olla lomalla ottaa aurinkoa ja tosi rauhallisessa paikassa niin sun garden on hyvä valinta.
Huoneistot oli suht koht siistit, tilavat ja valoisat.

Äänestä
  • olimme juhlistamassa hääpäivää viikon lomalla Rhodoksella.Otimme orkidea huoneiston,tilavat ja ihanat maisemat merelle.
    Päivisin allas alueella tuli tunne... olenko päiväkodin pihalla...Lapsi perheille suosittelen läpimästi, mutta ei "romanttiseen lomaan ilman lapsia"

    Äänestä

Kokemusta on viime kesältä. Meitä oli reissussa 5 henkeä (yksi lapsi 7v) ja asuimme isossa huoneistossa. Meidän huoneisto oli todella siisti. sis. Ison makuuhuoneen tupakeittiön, terassin ja pienen kopin, jossa oli parvisänky (minä vietin viikkoni siinä huoneessa).Hotellissa oli paljon pohjoismaalaisia, ja etenkin LAPSIA.Lapsille oli joka päivä jotain ohjelmaa. Lapsiperheille aikas sopiva paikka. Meren ranta oli noin 100 metrin päässä...Hotellista löytyy oma illanviettopaikka, mutta siellä kannattaa ottaa vain alkujuomat ja suunnata kohti keskustan baareja.Lasten iltaohjelmat olivat aika surkeita..
Keskustaan(n.5km) pääsi helposti taksilla ja yksi suunta maksoin 5 euroa.(aina oli takseja odottamassa).Helppoa ja vaivatonta matkustusta.Kerran mentiin bussilla, hinta n2e, bussi oli myöhässä.(jos on kiire, ota taksi)Tuuletus pelasi hyvin.Sillä reissulla näki myös paikallista menoa ja asumista.Suosittelen että ainakin kerran käyttä paikallista bussia(erikoinen kokemus)
Hotellialueen "ruokakauppa" on aika kallis, jos haluaa säästää niin vajaan puolen kilsan päästä löytyy edullisempiä ruokakauppoja.

Äänestä
  • Toinen kirjoittaja sanoi, että hotellin ympäristössä ei juuri mitään ole ja toinen sanoi, että 0,5 kilsan päästä löytyy edullisempi ruokakauppa. Kertokaa löytyykö alueelta mitään muuta? kauppoja? ravintoloita?

    Äänestä

  • Herkku kirjoitti:

    Toinen kirjoittaja sanoi, että hotellin ympäristössä ei juuri mitään ole ja toinen sanoi, että 0,5 kilsan päästä löytyy edullisempi ruokakauppa. Kertokaa löytyykö alueelta mitään muuta? kauppoja? ravintoloita?

    lähistöllä on pari hotellia noin 1 km pikku kylä ei erikoinen. lähin suurempi ruokakauppa spar ja lidl noin 1km.minun mielestä kaikki kaupat ja ravintolat ovat taksi matkan päässä.hotellin toisella puolella meri ja toisella puolen tie ja rakentamatonta aluetta.menkää lähemmäksi kaupunkia!

    Äänestä

  • speciaalia kirjoitti:

    lähistöllä on pari hotellia noin 1 km pikku kylä ei erikoinen. lähin suurempi ruokakauppa spar ja lidl noin 1km.minun mielestä kaikki kaupat ja ravintolat ovat taksi matkan päässä.hotellin toisella puolella meri ja toisella puolen tie ja rakentamatonta aluetta.menkää lähemmäksi kaupunkia!

    Auton vuokraus kannattaa sillä pääsee käymään mm. Lindoksen kaupungissa ja Falirakin vesipuistossa.

    Rodoksen kaupunkiin ei kannata mennä omalla autolla sillä parkkipaikkoja ei ole vapaana ja kaupnki on täynnä yksisuuntaisia katuja. Eli siinä menee helposti puolituntia - tunti ajellessa ja yrittäessä päästä oikeaan osoitteeseen ja vieläpä löytää sitten vapaa parkkipaikka.

    Äänestä

Tätä hotellia ei edes löydy tjareborgin sivuilta

Äänestä
  • Tämä hotelli on yhdistetty viereiseen Sunwig hotelliin ja on siis osa sitä. Yksi suosituimmista Tjäreborgin lapsiperhehotelleista edelleen!

    Äänestä

se on ihana hotelli oon ollu siellä ja meeen uudestaankin se on 5 kilsaa keskustasta... meren rannalla

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onks kokemuksia kirjoitti:

Onko kenelläkään kokemuksia hotellista nimeltään Sungarden Rhodos? Kuvat näyttävät ainakin netissä hiennoilta. Entä hotellin sijainti? Onko ympäristössä mitään muuta toimintaa? Siitä ei esite sano mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu