Onko kukaan käynyt Urotiimi lääkäriasemalla? He mainostavat kovasti erektiohäiriön ultraäänihoitoa?
Urotiimi kokemuksia?
15
2382
Vastaukset
- Anonyymi
Urotiimi mainostaa, että ultraäänihoitoa on saanut 400 miestä. Eikö kukaan ole täällä kommentoimassa?
- Anonyymi
Nosto
- Anonyymi
400 miestä hoidettu. Yksikään ei saanut mitään apua. Pitää löytää lisää huiputettavia niin saadaan pian 800 miestä tilastoihin.
- Anonyymi
Luulisi että jos jotain tuloksia on saatu niin olisi siitä kai enemmän tietoa levinnyt. Nyt näyttää kyllä siltä että homma on enemmän uskomushoitoa. Mikä on onnistumisprosentti?
Eihän tuo näytä olevan edes ylettömän kallista. Miksei voisi kokeilla kun sekään ei ole tuskallista eikä kivuliasta. Luulis että jollain olisi kokemusta hoidosta. Kertokaa tuloksista.
- Anonyymi
Nosto
- Anonyymi
Nosto
- Anonyymi
Nosto
- Anonyymi
Nosto
Minä otin sen hoitojakson. Kovat olivat lupaukset, että kaikki ovat avun saaneet. Ite vasta 53v. Alussa tuntui lupaavalta, mutta en saanut pysyvää apua. Nyt tilanne on entinen. Puoli vuotta kuulemma kestää ennen kuin tulokset näkyvät hyvin. Mitään seurantaa tai palautemahdollisuutta (helppoa) ei ollut.
- Anonyymi
Hienoa, että lopulta löytyi kokemusta. Tuntuu oudolta, että vaikutuksen pitäisi itsekseen muuttua paremmaksi kuukausien aikana. Tulee mieleen, että sessioita on ollut liian vähän. Olen lukenut, että 6 sessiota ei riitä kaikille vaan monelta se vie yli 10.
Ihme, että mitään seurantaa ei ole. Anonyymi kirjoitti:
Hienoa, että lopulta löytyi kokemusta. Tuntuu oudolta, että vaikutuksen pitäisi itsekseen muuttua paremmaksi kuukausien aikana. Tulee mieleen, että sessioita on ollut liian vähän. Olen lukenut, että 6 sessiota ei riitä kaikille vaan monelta se vie yli 10.
Ihme, että mitään seurantaa ei ole.Kuusi kertaa niitä sain, ei edes puhuttu pidemmästä. Koko sen ajan piti syödä pieni määrä jotain potenssilääkettä, joku taladafil (tai sinne päin). Tehostaisi hoidon vaikutusta. Ehkä senkin ansiosta tuntui enemmän, että niistä oli jotain apua.
Kun kyse oli vielä osin kokeellisesta hoidosta, niin oli kyllä ihme ettei ollut sitä pidempiaikaisempaa seurantaa. Jos kerta lopullinen tulos tulisi näkyviin vasta kuukausia hoidon lopetuksen jälkeen. Nyt tuo lääkäri on jäänyt eläkkeelle, niin en pystynyt hänelle enää palautetta antamaan.- Anonyymi
JoneTampereelta kirjoitti:
Kuusi kertaa niitä sain, ei edes puhuttu pidemmästä. Koko sen ajan piti syödä pieni määrä jotain potenssilääkettä, joku taladafil (tai sinne päin). Tehostaisi hoidon vaikutusta. Ehkä senkin ansiosta tuntui enemmän, että niistä oli jotain apua.
Kun kyse oli vielä osin kokeellisesta hoidosta, niin oli kyllä ihme ettei ollut sitä pidempiaikaisempaa seurantaa. Jos kerta lopullinen tulos tulisi näkyviin vasta kuukausia hoidon lopetuksen jälkeen. Nyt tuo lääkäri on jäänyt eläkkeelle, niin en pystynyt hänelle enää palautetta antamaan.Muistatko, oliko laite Stortz vai Medispect? Kaikki muut laitteet ovat huonoja, liian vähän tehoa tai muuta ongelmaa. Otit siis Cialista samalla. Se lienee normaali käytäntö. Olen itse miettinyt ko. hoitoa Tanskassa, jossa tuntuu olevan tietoa asiasta.
Anonyymi kirjoitti:
Muistatko, oliko laite Stortz vai Medispect? Kaikki muut laitteet ovat huonoja, liian vähän tehoa tai muuta ongelmaa. Otit siis Cialista samalla. Se lienee normaali käytäntö. Olen itse miettinyt ko. hoitoa Tanskassa, jossa tuntuu olevan tietoa asiasta.
En laittanut merkille laitteesta mitään.
Oman kokemukseni pohjalta en suosittele, mutta joillain tulokset ovat varmastikin erilaiset kuin minulla.
- Anonyymi
Onko kokemuksia ultraäänihoidosta?
- Anonyymi
Nosto
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2046498Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p2684417"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1423575Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1103393Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m573382Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi492866Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2442462Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.752427- 252356
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk1011941