bmw jakopää

Olisko tietoa k1200rs vm 1997 jakopäänketju ja ohjurit onko tarvetta vaihtaa ja millä kilometrimäärällä omalla ajettu n75000.
1923
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

K 1100 LT:n huolto-ohjeessa oli ohjurin vaihtoväli 60 tkm. Vaihdoin sen mutta vanhakaan oli hädin tuskin kulunut. Osa maksoi tuolloin noin 15 FIM. Vaihdettava ohjuri oli se jota kiristin painaa eikä ne pari muuta kulukaan.

Muissa K-sarjalaisissa en tuota vaihto-ohjetta ole nähnyt. Käytännössä vaihto tullee kyseeseen kun alkaa ääntää...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Olisko tietoa k1200rs vm 1997 jakopäänketju ja ohjurit onko tarvetta vaihtaa ja millä kilometrimäärällä omalla ajettu n75000.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu