-Polaris sportman 1000cc ei liiku vaikka vaihtaa normaalisti vaihdetta. Vaihteet siis toimivat iha normaalisti mutta mönkijä ei liiku mihinkään. Osaisiko joku kertoa mikä siinä voi olla vikana ennen kuin itse menee sitä sorkkimaan.
Mönkijä ei liiku vaikka vaihtaa vaihdetta.
20
5864
Vastaukset
Oli vika missä hyvään niin onnittelut kunnon vehkeen hommaasisesta.
- Anonyymi
Tämä on sitä sarkasmia
- Anonyymi
no joku nyt ei pidä paikkansa tossa sun jutussa,jos ne vaihteet toimii niin silloin se mönkijä liikkuu,edellyttäen että moottori on käynnissä.vikana taitaa olla käyttäjän tiedot mönkijän toiminnasta.
- Anonyymi
-Moottori on ihan käynnissä ja näyttö näyttää että mikä vaihe on päällä. On sitä vuos jo tullut ajettua että eipä se siitä johdu että ei tietäisi miten se liikkuu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
-Moottori on ihan käynnissä ja näyttö näyttää että mikä vaihe on päällä. On sitä vuos jo tullut ajettua että eipä se siitä johdu että ei tietäisi miten se liikkuu.
näyttääkö se näyttö sen missä asennossa se vaihdekeppi on vai ihan oikeasti sen mikä vaihde on päällä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
näyttääkö se näyttö sen missä asennossa se vaihdekeppi on vai ihan oikeasti sen mikä vaihde on päällä?
-Se näyttää sen oikean kohan missä se on ja vaihe kepissä muutenkaa ei tuntuisi olevan mitää vikaa kun se liikkuu normaalisti vaihteelta toiselle.
- Anonyymi
Noilla tiedoilla sanoisin, että vika on voimansiirrossa. Siis moottorin ja pyörien välissä.
- Anonyymi
Kunnon vehkeet on jossain muualla kuin kotimaisessa, Kepu kelkassa?🤡🤡🤡
- Anonyymi
Se lähtee tulille kun valelet sen bensalla ja ...... kyllä se tiedät...... vanha pyromaani
- Anonyymi
Veikkaan että takapyörissä ilmanpaineet väärin.
- Anonyymi
Laita moottori käyntiin ensin, se voi auttaa. Ja irrota kytkin.
- Anonyymi
siitä on varmaa kardaanit poikki.
- Anonyymi
variattori rikki tai hihna poikki.
- Anonyymi
Täällä ihan sama ”mystinen” juttu ja vieläpä sama laite, Polaris 1000 2018.
Tarkistin variaattorin ja se on ehkä, täytyy olla joku moottorin jälkeinen akseli🤔- Anonyymi
haluatko eroon siitä
- Anonyymi
Onko tuoreimmissa vielä se onneton muovi häkki etuperässä?
- Anonyymi
Remmi poikki?
- Anonyymi
Selvisikö tämä vika? Minullakin täysin sama vika päällä.
- Anonyymi
Ja minulla myös
- Anonyymi
Liian jäykät mineraalipohjaiset 10w öljyt, ja täytyy olla LS- laatuluokka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2753514Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1401926Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3041671- 861548
- 891533
Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:531202Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001160Uudessa testamentissa on kaksi ristiriidassa olevaa kastekäskyä
Uusi testamentti käskee kastamaan kahdella eri tavalla. Näinhän ei voi olla. Ilmiselvään ristiriitaan on löytynyt selity2671146Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois731113- 631041