Henna, Minna ja heidän kollegansa Sanna ja Netta työskentelivät kansainvälisen yrityksen Suomen markkinoinnin osastolla. Yrityksen Suomen toimipiste sijaitsi Tampereella. Henna toimi Suomen osaston markkinointijohtajana. Hän oli 29-vuotias blondi, jolla oli MBA-tutkinto markkinoinnista. Minna oli Hennan apulaisjohtaja eli markkinoinnin apulaisjohtaja ja hänellä on Hennan tavoin markkinoinnin MBA. Sanna ja Netta olivat heidän alaisiaan, joilla on markkinoinnin BBA:t. He olivat molemmat 25-vuotiaita. Henna ja Minna olivat naimisissa vaaleiden suomalaisten miesten kanssa. Sannalla ja Nettalla oli valkoiset suomalaispoikaystävät. Netta oli muuten puoliksi espanjalainen, koska hänen äitinsä oli espanjalainen, isä oli vaalea suomalainen ex-urheilija. Sanna ja Netta olivat työskennelleet BBA-opintojensa aikana pankin asiakaspalvelussa. He olivat olleet vain valkoihoisten miesten kanssa. Henna ja Minna olivat tavanneet markkinointijohtaja Stevenin Suomen-vierailulla saunassa, jossa he tutustuivat Stevenin mustaan miehuuteen kunnolla.
Henna ja Minna kutsuivat Sannan ja Netan tapaamiseen, jossa heidän piti matkustaa yrityksen pääkonttoriin Detroitiin tapaamaan yrityksen toimitusjohtaja Donia ja markkinointijohtaja Steveä. Heidät esiteltiin myös parille tärkeälle asiakkaalle, jotka suunnittelivat markkinointikampanjan aloittamista Suomessa. Matka oli siis todella tärkeä. Suomalainen markkinointijohtaja Henna sanoi, että tyttöjen täytyy nähdä tämä mahdollisuutena edetä urallaan ja oli tärkeää, että he pukeutuvat asianmukaisesti.
Kaikki tytöt harjoittelivat ahkerasti aerobic-tunneilla yrityksen kuntosalilla, joten heidän vartalonsa olivat hyvässä kunnossa. Henna ja Sanna ovat aerobic-ohjaajia, Henna ja Minna aktiivisia hiihtäjiä. Lisäksi tytöt nauttivat myös uimisesta. Hennalla oli keskipitkät vaaleat hiukset, normaali vartalo, kiinteät c-rinnat ja kiinteä peppu. Sannalla oli ruskeat melko pitkät ruskeat hiukset, kiinteät b-rinnat ja peppu. Blondi Minna oli 26-vuotias ja hän harrastaa aerobicia, joten hänellä oli kiinteä kroppa, todella tiukka peppu ja rautaisen näköiset b-rinnat. Netta sai tummat hiukset perinnönä espanjalaiselta äidiltään. Tampereen toimiston miehet olivat saaneet seisokin useaan otteeseen näiden upeiden nuorten naisten takia. Tampereen markkinointitoimisto oli kuitenkin hyvin naisvaltainen. Toimistolla työskenteli kuitenkin muutama mies. Esimerkiksi maajohtaja. Lisäksi toimistolla vieraili usein huolto- ja korjausmiehiä.
Henna ja Minna neuvoivat tyttöjä pukeutumaan naisellisesti ja seksikkäästi, mukaan lukin alusvaatteet hajuveden ja huulipunan. Hennan aviomies vei tytöt Tampereen lentokentälle, josta he lensivät Helsinki-Vantaalle ja sieltä New Yorkiin. Henna halasi ja suuteli miestään lentokentällä ja sanoi "Rakas, palaamme pian". Henna sanoi myös, että matka olisi todella tärkeä yrityksen ja tyttöjen tulevaisuuden kannalta. Bisnesluokassa lensivät ensin Helsinkiin ja sitten New Yorkin kautta Detroitiin.
Suomalaiset markkinoitinaiset pääkonttorilla-osa 1
Anonyymi
0
2824
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322309Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant759512Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297500Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va816340SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825990Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344986HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084646Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014396Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872080Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k801377