Suomalaiset markkinoitinaiset pääkonttorilla-osa 1

Anonyymi

Henna, Minna ja heidän kollegansa Sanna ja Netta työskentelivät kansainvälisen yrityksen Suomen markkinoinnin osastolla. Yrityksen Suomen toimipiste sijaitsi Tampereella. Henna toimi Suomen osaston markkinointijohtajana. Hän oli 29-vuotias blondi, jolla oli MBA-tutkinto markkinoinnista. Minna oli Hennan apulaisjohtaja eli markkinoinnin apulaisjohtaja ja hänellä on Hennan tavoin markkinoinnin MBA. Sanna ja Netta olivat heidän alaisiaan, joilla on markkinoinnin BBA:t. He olivat molemmat 25-vuotiaita. Henna ja Minna olivat naimisissa vaaleiden suomalaisten miesten kanssa. Sannalla ja Nettalla oli valkoiset suomalaispoikaystävät. Netta oli muuten puoliksi espanjalainen, koska hänen äitinsä oli espanjalainen, isä oli vaalea suomalainen ex-urheilija. Sanna ja Netta olivat työskennelleet BBA-opintojensa aikana pankin asiakaspalvelussa. He olivat olleet vain valkoihoisten miesten kanssa. Henna ja Minna olivat tavanneet markkinointijohtaja Stevenin Suomen-vierailulla saunassa, jossa he tutustuivat Stevenin mustaan miehuuteen kunnolla.

Henna ja Minna kutsuivat Sannan ja Netan tapaamiseen, jossa heidän piti matkustaa yrityksen pääkonttoriin Detroitiin tapaamaan yrityksen toimitusjohtaja Donia ja markkinointijohtaja Steveä. Heidät esiteltiin myös parille tärkeälle asiakkaalle, jotka suunnittelivat markkinointikampanjan aloittamista Suomessa. Matka oli siis todella tärkeä. Suomalainen markkinointijohtaja Henna sanoi, että tyttöjen täytyy nähdä tämä mahdollisuutena edetä urallaan ja oli tärkeää, että he pukeutuvat asianmukaisesti.

Kaikki tytöt harjoittelivat ahkerasti aerobic-tunneilla yrityksen kuntosalilla, joten heidän vartalonsa olivat hyvässä kunnossa. Henna ja Sanna ovat aerobic-ohjaajia, Henna ja Minna aktiivisia hiihtäjiä. Lisäksi tytöt nauttivat myös uimisesta. Hennalla oli keskipitkät vaaleat hiukset, normaali vartalo, kiinteät c-rinnat ja kiinteä peppu. Sannalla oli ruskeat melko pitkät ruskeat hiukset, kiinteät b-rinnat ja peppu. Blondi Minna oli 26-vuotias ja hän harrastaa aerobicia, joten hänellä oli kiinteä kroppa, todella tiukka peppu ja rautaisen näköiset b-rinnat. Netta sai tummat hiukset perinnönä espanjalaiselta äidiltään. Tampereen toimiston miehet olivat saaneet seisokin useaan otteeseen näiden upeiden nuorten naisten takia. Tampereen markkinointitoimisto oli kuitenkin hyvin naisvaltainen. Toimistolla työskenteli kuitenkin muutama mies. Esimerkiksi maajohtaja. Lisäksi toimistolla vieraili usein huolto- ja korjausmiehiä.

Henna ja Minna neuvoivat tyttöjä pukeutumaan naisellisesti ja seksikkäästi, mukaan lukin alusvaatteet hajuveden ja huulipunan. Hennan aviomies vei tytöt Tampereen lentokentälle, josta he lensivät Helsinki-Vantaalle ja sieltä New Yorkiin. Henna halasi ja suuteli miestään lentokentällä ja sanoi "Rakas, palaamme pian". Henna sanoi myös, että matka olisi todella tärkeä yrityksen ja tyttöjen tulevaisuuden kannalta. Bisnesluokassa lensivät ensin Helsinkiin ja sitten New Yorkin kautta Detroitiin.

0

2891

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

        ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
        Maailman menoa
        72
        2669
      2. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

        Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
        Ikävä
        24
        2421
      3. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

        Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
        Suomalaiset julkkikset
        40
        2084
      4. Muistan vuosikymmenten takaa

        Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
        Ikävä
        13
        1976
      5. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

        Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
        Maailman menoa
        108
        1462
      6. Voiko kaivattu olla liian vanha?

        Tai muuten huonokuntoinen...
        Ikävä
        166
        1319
      7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

        Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
        Ikävä
        51
        991
      8. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

        Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
        Työpaikat
        28
        914
      9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

        71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
        Terveys
        15
        758
      10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

        Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
        Ikävä
        93
        719
      Aihe