Onko kellään kokemuksia että tuntemattomien palstakamujen kanssa täällä keskustelu on ollut tärkeetä ja merkityksellistä tavalla tai toisella?
Vastaukset 18
- Anonyymi
Kyllä, välistä täällä on käyty hyviä keskusteluja, paljon toki myös spämmäilyä ja aiheita jotka eivät kiinnosta(kuten keskustelu borgströmin annesta ja aakkospeli ihastuksistanne😏)
Mulla on vain muutama lesbokaveri, ehkä siksikin kirjoitellut. En ole oikein kotiutunut tälle palstalle. Tuolla sinkuissa viihdyn paremmin. Siellä on mukavaa ajatustenvaihtoa. Eikä yksipuolista se aihekkaan aina, välillä kyllä.
- Anonyymi
Aika hitosti olet tänne tuutannut tota sun maskuliiniagendaa siihen nähden, ettet ole kotiutunut. Hyvä että oot lopulta löytänyt oikean foorumin sille.
Anonyymi kirjoitti:
Aika hitosti olet tänne tuutannut tota sun maskuliiniagendaa siihen nähden, ettet ole kotiutunut. Hyvä että oot lopulta löytänyt oikean foorumin sille.
Hölmöjä täytyy sivistää. :)
Joo, ei tää tunnu kodikkaalle.- Anonyymi
JasuM kirjoitti:
Hölmöjä täytyy sivistää. :)
Joo, ei tää tunnu kodikkaalle.Tiiätkös, kun me ollaan ihan älykkäitä täällä suurin osa, mutta kun ei vaan noi miesasiat tai miehekkyysasiat kiinnosta. Ladies only. Että hyvää jatkoa vaan.
Anonyymi kirjoitti:
Tiiätkös, kun me ollaan ihan älykkäitä täällä suurin osa, mutta kun ei vaan noi miesasiat tai miehekkyysasiat kiinnosta. Ladies only. Että hyvää jatkoa vaan.
Ehkä suurin osa, muttei kaikki. :)
- Anonyymi
Eihän sun ole pakko pyöriä täällä ja bisareille on oma palsta.
Anonyymi kirjoitti:
Eihän sun ole pakko pyöriä täällä ja bisareille on oma palsta.
En mä pyöri sielläkän, kun en niin biikään ole. Täällä on vaan vähän sisäpiirimäinen henki.
- Anonyymi
Myönteiset kokemukset ajoneuvo ja matkailu palstoilta :)
Gubbe 72 - Anonyymi
En todellakaan. En tykkää netissä kirjoitella. Vaikka täällä olenkin.
Ei ole vain ystävää livenä. Sellaista jonka kanssa olis aidosti kemiaa ja helppo olla - Anonyymi
Tää palsta on ollut mulle aikaisemmin tosi tärkeä vertaistukiryhmä, mutta välillä on ollut ihan liikaa yksien ja samojen tyyppien omien asioiden vatvomista. Jos ei halua roikkua keskustelupalstoilla päivittäin, niin hyvät jutut menee ohi, jos pari tyyppiä spämmää kaikki ketjut täyteen. Nyt alkaa taas pieniä valonpilkahduksia näkyä, kuten se ketju odotuksista parisuhteeseen tai kumppaniin liittyen. Ehkä mä jaksan vielä silloin tällöin käydä selaamassa.
- Anonyymi
Koppavien takia kukaan ei viihdy
- Anonyymi
Kuka on koppava? Joku ”Anonyymi” kuten sinä ja minä?
”Kukaan ei viihdy”? Mä viihdyn, joten älä puhu ”kaikista” kun puhut itsestäsi.
Silti käyt täällä vaikket viihdy. Pakkomielle?
Parempaa huomista sulle.
Onhan tuosta kokemuksia tavalla jos toisellakin ja pari tuntematonta on tullut sillä tavalla tutuksikin. Aiemmin kun en tuntenut livessä sen enempää lesboja kuin bi-naisiakaan.
Paljon on täällä tunteita purettu ja kaikenlaista saatu, toivottavasti edes joskus jotakin myös annettu, ja meinaan muutakin kuin ei toivottua mielipahaa.- Anonyymi
Tylsäähän täällä on. Mees laittaa joku uusi aloitus? Maja tai teltta pystyyn niin kuin ennen vanhaan. Sinne sitten rupattelemaan niitä näitä.
Anonyymi kirjoitti:
Tylsäähän täällä on. Mees laittaa joku uusi aloitus? Maja tai teltta pystyyn niin kuin ennen vanhaan. Sinne sitten rupattelemaan niitä näitä.
Enpä nyt taija mitään telttoja pystyttää, kun ei mua niin paljon itekseni kiinnosta rupatella. Mutta jos joku muu pykää ja saapi vielä äänensäkin avattua, niin voishan tuota matalassa tai vähän korkeammassakin majassa turista.
- Anonyymi
En_osaaEn_tunne kirjoitti:
Enpä nyt taija mitään telttoja pystyttää, kun ei mua niin paljon itekseni kiinnosta rupatella. Mutta jos joku muu pykää ja saapi vielä äänensäkin avattua, niin voishan tuota matalassa tai vähän korkeammassakin majassa turista.
Niin, onhan täällä jo tuota itsekseen juttelevaa sakkia palstalla. Eikä äänen avaamisessakaan taida olla mitään ongelmia ja juttua riittää.
Anonyymi kirjoitti:
Niin, onhan täällä jo tuota itsekseen juttelevaa sakkia palstalla. Eikä äänen avaamisessakaan taida olla mitään ongelmia ja juttua riittää.
Tästä itekseen juttelusta muakin on "syytetty" ja vieläpä niin, jotta monella nimmarilla laittasin 😁 No edelleen käytössä tämä yks.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moottoripyöräonnettomuus
Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää63779- 157753
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa25750Jos oikeasti haluat mies
Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.98712Uusi ruokapaikka
Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä27708Miten sinä voit?
Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua93667Kerro minulle totuus
Minä haluan kuulla sen nyt. Kenen kanssa sinä olet nykyisin, ja miksi jätit minut? 🐒193636- 22582
- 61572
VILLISIKALAUMA TULOSSA IISALMEEN
Yle: Poliisi varoittaa Iisalmen keskustaa lähestyvästä villisikalaumasta Poliisi on pyytänyt Pohjois-Savossa Iisalmessa40539Hautakivien massapoisto aloitettu Härkökankaan vanhalla hautausmaalla kaikessa hiljaisuudessa!
Suomussalmen seurakunnan kirkkoneuvosto on tehnyt historiansa surullisimman päätöksen hautojen haltuunotosta ja raivauks34516On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit78460- 39455
- 57445
Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25427- 70423
sinulle....
Olen ymmärtänyt, ettei minua haluta enää takaisin. Mitään pahaa en koskaan halunnut sinulle. Ikävä että kuvittelit niin.74422Useita poliisiautoja kunnantalolla
Maijojen kyydissä tuttuja naamoja ja nyt kannetaan arkistolaatikoita autoihin. Nyt se on alkanut. Pidätykset.9419- 54408
On kyllä tosi surullista
jos kaivattuni (nainen) luulee palstan tyhmien viestien olevan multa. 😔Ei ole mitään syytä, miksi kirjoittaisin sellais68397