Juntti näköjään kerran päässyt viimeisillä rahoillaan Thaimaahan ja narahtanut pattiksen hutsuun.. Nyt on niin polleeta kun ajelee vanhalla mopollaan krapulassa mae phimin ja pan phen kujilla. Luulee tietävänsä kaiken ja on olevinaan miljonääri. Muualla ei ole ikinä käynyt eikä nähnyt mitään muuta. Hänen mielestään ei saa arvostella siaminlahden likaisuutta ja öljyvuodotkin rayongin tehtaalta ovat vain pikkujuttuja. Thaimaassa lomailevat eivät valitettavasti kuitenkaan halua kaatopaikalla olla,joten mopoile sinä juntti siellä ihan rauhassa. Vaihda välillä hutsua,ettei käy yksitoikkoiseksi,nyt heitä saa halvalla näin korona-aikana.
Puolivalo-sensein matkailutarina.
12
60
Vastaukset
No money no honey. Uutta omaishoitajaa ei saa Suomeen ilman rahaa. Äitee auttoi edellisen kanssa mutta nyt äitee on siirtynyt ajasta ikuisuuteen. Monta tonnia pitäis olla ja en pääse pelipaikoille hymylläkään hurmaamaan kun pitäis olla rokotukset, lennot maksaa ja on huonot hampaat.
- Anonyymi
Kenestä nyt puhutaan?
- Anonyymi
Viestien poistelijasta.
- Anonyymi
Vihjaatko että senssukka itse T mode ollen?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vihjaatko että senssukka itse T mode ollen?
Mieti sitä.
- Anonyymi
No voihan jumankekka sentään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vihjaatko että senssukka itse T mode ollen?
Sensukka on aina alkukuukaudesta vaikka mitä, kun eläkettä on vielä tuhlaamatta viinaksiin. Ego on iso, suorastaan valtava. Tässä kuussa ei kuitenkaan ainakaan vielä tutkinnanjohtaja ole antanut lisätietoja Pattayan poikain rikosrekistereistä, mutta Paraisten saarelle on nousemassa mammuttihirsimökki. Espanjan uudella rantahuvilalla eivät ehtineet olla kuin muutaman päivän uudella jahdilla ajellen, kun jatkoivat jo matkaa vauhdikas moottoripyöräpoika saaden mukana kulkevalta kotiopettajalta supisuomalaista peruskoulutusta. Illalla poika menee sitten tsiangmain mäkkäriin oppimaan rahan arvoa.
- Anonyymi
Onko aloituksen tekijä tämä numerosensei t mode?
- Anonyymi
Varmaan T mode vastaa?
- Anonyymi
Haha,käykö kateeks,ku ei ite pääse?
Putler..Putte..Persuvajakki,Pietari:)) - Anonyymi
Hyvät palstalaiset. Tämä on minun todellinen tarinani elämästäni.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291313
- 99833
- 75640
- 50567
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa11481ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40454Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m149408Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30387Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372- 25368