Salaa matkustaminen

Anonyymi

Rauman keissistä tuli mieleen, että kuinka helposti pääsisi salamatkalle? Jokin aika palstalla oli uutinen pojasta, jonka salamatka oli kestänyt vain muutaman minuutin sataman puolelta toiselle. Olihan sekin tietysti jotain, mutta pidempikin matka kiinnostaisi monia.

Onko helpompaa tapaa kuin hypätä mereen ja kiivetä ankkurinarua pitkin kannelle? Messissä voinee käydä salaa syömässä, kun miehistö on töissä?

9

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Huono muisti kun sama pitää laittaa kahteen kertaan?

      • Anonyymi

        Kahteen?


      • Anonyymi

        Mikä tuossa linkissä on toista kertaa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mikä tuossa linkissä on toista kertaa?

        Sama salamatkustaja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sama salamatkustaja.

        Aha. Eipä osunut silmään.


    • Anonyymi

      Rikollinen oli onneksi tunnistettavissa ja maahantulo kiellossa!🇷🇺🇷🇺

    • Anonyymi

      Ennen onnistui pummilla matkustaminen helpostikkin, nythän ei ole tarve edes yrittää. Mutta tuli Helsingissä asuvana teininä sitä muutaman kerran kokeiltua kaverin kanssa. Pisimmillään päästiin Göteborgiin asti ilman rahaa, Saksan laivaan ei päästy kun siellä oli passintarkastus ja paluumatkalla sitten jäätiin kiinni ja Katrieholmissa oli poliisi vastassa. Mutta Helsinki-Tukholma risteilyt mentiin pummilla ilman rahaa ja kiinni jäämistä. Silloinhan esim Siljalla oli kansipaikkojen lisäksi makuupaikkoja muutamalle kymmenelle pienessä salissa. Voi aikoja :)

      • Anonyymi

        Silloin olit nuori ja tyhmä. Nyt et enää ole nuori.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Silloin olit nuori ja tyhmä. Nyt et enää ole nuori.

        No, nykyinen ammattini yliopistolla ei ole ihan tyhmän hommaa. Tyhmempää on vaivautua tänne kirjoittamaan muiden keksimiä fraaseja. Mutta minkäs voit, ei voi kauhalla ottaa kun on lusikalla annettu.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      19
      4669
    2. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1702
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      287
      1566
    4. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      74
      1514
    5. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      243
      1388
    6. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1150
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      1120
    8. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1089
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1054
    10. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      1023
    Aihe