INSTAGRAM ONGELMA

Anonyymi

Minulla on aivan tavallinen instatili jossa julkaisen aivan tavallisia , kotoisia ja arkisia kuvia .

jostakin syystä minulle on alkanut nyt ilmestyä seuraajiksi vähäpukeisia tyttösiä . yhteistä näille tileille on se , että tilit ovat yksityisiä , profiilikuvassa on puolialaston keikistelijä , kuvan alla on Saksan ja Kanadan liput , julkaisuja kullakin on vain pari, samoin seuraajia.

Näitä seuraajia minulle on nyt ilmestynyt kohta viikon ajan , joskus parikymmentäkin päivässä . olen poistanut niitä mutta lisää tulee koko ajan.

Osaako joku sanoa mlstä nämä ovat mshtaneet minut keksiä ja miten voisin estää tämän ei-toivottujen seuraajien ryöpyn?

4

299

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Saattavat olla botteja jotka ovat jostakin tilisi löytäneet.

      Eikai tuota voi mitenkään estää.

      Tilin voi laittaa yksityiseksi mutta ei se estä lähettämästä seuraaja-pyyntöjä sinulle, tosin sitten eivät pääse seuraajiksi ilman hyväksyntääsi.

      Asetuksissa on myös kohta että saako sinun tiliä suositella muille, jos tuon ottaa pois päältä niin se saattaa vähentää sitä kuinka moni löytää tilisi.

      • Anonyymi

        Kiitos


    • Anonyymi

      Minulla on ihan sama ongelma, en ymmärrä yhtään. Tosi häiritsevää. Minulla kans yksityinen.

      • Anonyymi

        Eiko olekin keljua? Joku tietenkin voisi olla iloinen kun seuraajamäärä kasvaaa päivässä parillakymmenellakin mutta minua ainakin ärsyttävät nuo vaikka niita saakin poistettua.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4458
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      154
      3325
    3. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      58
      2637
    4. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2574
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      116
      2384
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1903
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1701
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1636
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      172
      1579
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      37
      1285
    Aihe