Risto-Matin muistelmat

Anonyymi

Joko Rise on aloittanut elämänkertansa laadinnan.

Miksi kinkkiin vietiin sairaita miehiä, eikö Moilanen ja Ståhlhanske olisi ansainneet jo paikkansa muidenkin huru-ukkojen rinnalle ?

Jopa Norja pudotti dooppien kanssa avoimesti heiluneen Sjukbyyn pois, kun naamavärkki ei enää miellyttänyt.

4

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Stålberg on myös toipilas, Niilo taas vielä liian kaukana, tulee pian maailmantasolla vastaava nöytyytys, joita HuuliHaukka teki, siis ohitteli kierroksella ja kiinalaiset liputtelivat niitä VAPAAEHTOISTEN MARSSILLE eli punalipun heilutukseen.

    • Anonyymi

      Mistä ihmeestä näitä Moilasten, Miro Karppasten jne ehdottelijoita ehdottelijoita oikein aina löytyy. Nuo kaverit on kansallisen tason hiihtäjiä, niiden yläpuolella on taas maajoukkuehiihtäjät ja maajoukkuehiihtäjien yläpuolella kv tason hiihtäjät.
      Ps Ritu Roponen olisi ehdottomasti pitänyt valita kisoihin, noilla paanoilla ei pikkusievällä suksen liu`uttelulla pärjätä vaan pitää raa`at kestävyysurheilijan ominaisuudet.

    • Anonyymi

      Hiihti Vuokatissa viikonloppuna vapaan kympin ja hävisi Piipolle 40 sekuntia. Ei tarvitse enää jossitella. Ei olisi ollut asiaa olympialaisiin.

      • Anonyymi

        Onhan siellä Kähäräkin, joka SM sprinttiviestissä ei pystynyt yhtään vastaamaan Jasmi Joensuulle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      26
      4051
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      132
      3987
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      55
      3458
    4. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      20
      3435
    5. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      3407
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      63
      3270
    7. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      29
      2955
    8. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      81
      2856
    9. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2745
    10. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      20
      2474
    Aihe