Kuin Puolan Voisie Fortuna Sapporon kisoissa 1972.
Antti Aalto voi yllättää
Anonyymi
31343
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hyvin on parantanut tuloksiaan tärkeimmissä kisoissa, tasaisen varmaa. Suomelta taitaa puuttua parhaat valmentajat, olisi pitänyt Matin alkaa valmentajaksi, olisi ehkä vielä hengissäkin, laulu-ura pahensi alkoholiongelmaa. Onneksi nykyhyppääjillä ei taida olla ongelmia päihteiden kanssa.
Matti olisi ollut hyvä valmentamaan ponnistuksessa, joku muu sitten ehkä parempi liitotyylissä. Jannekaan ei taida valmentaa ketään, olisi paljon tietotaitoa, kukahan sitä valmensi, vieläkö lie mukana.
Yllättihän se. Ei tosin tuloksellaan, vaan sillä miten äkkiä tuli tarve realisoida saaman verkkarit. Hintapyyntö oli kyllä sitä luokkaa, että kuka tuollaisia hikisistä treenikamoista maksaa, kun käyttäjäkin on joku nobody.
Eipä silti; eihän Kiteeläiseltä muuta voi odottaa.
Kautta aikain on naapurit myyneet urheilijoiden palkinto telkkarit, jos ite ei oo ilenny. Kuka kymmentä matkatelkkaria ja leivänpaahdin tarvi? Älysivät lopulta että raha on parempi, kuin ainainen soutuvene pääpalkintona. Nyt se on vaan helpompaa päästä turhasta rajusta toripistefissä.