Hei!
Olen perheeni kanssa miettinyt toisen Suomenlapinkoiran ostoa. Onko suositella kenneleitä pohjois-karjalasta? Matkaa joensuusta max. 100km. ☺️
Myös pentueita voi linkittää jos joku voisi neuvoa mistä niitä löytyy. Kiitos!
Kasvattajia pohjois-karjalasta?
6
1911
Vastaukset
- Anonyymi
Ei täällä saa mainita kenneleiden nimiä. Käy selaamassa Lappalaiskoirat ry:n sivulta kasvattajalistaa. Sieltä löytyy osoitteet.
- Anonyymi
https://www.hankikoira.fi/koirarodut/suomenlapinkoira
Tuolta löytyy tietoa ja rodun kasvattajia - Anonyymi
Pentuja on ikävä kyllä hankala saada tällä hetkellä. Kannattaa olla yhteydessä eri kasvattajiin ja kysellä.
- Anonyymi
Eikö teilllä osata minnekään muualle kuin P-Karjalaan? Mikä tekee mielestäsi P-Karjalan kasvattelijoista niin erinomaisia, ettei muualle kannattaisi mennä? Itse en osaa kyllä keksiä moista seikkaa. Maassa on satoja kasvattajia rodussa.
- Anonyymi
Hei, kiitos viestistäsi! Valitettavasti lasten kanssa on mahdotonta hirveän kauas matkustaa koiraa hakemaan. Selailen nuo linkit! Kiitos!
- Anonyymi
Ainakin paimensukuisten kasvattajia löytyy Pohjois-Karjalasta
https://www.paimensukuinen.fi/minulleko-paimensukuinen-2/kasvattajat/
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1613043
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541789Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1461744Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1571590- 761512
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3331406Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m771251The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201248- 1581082
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251035