Rinnat/urheiluliivit 11vuotiaana

Anonyymi

Moi! Oon huomannut että mun rinnat on alkanut kasvaa. Ne on ollu kipeet n. Vuoden. Tartteisin urheilutoppeja mutta äiti ei ota sitä tosissaan aina vaan ” katotaan joskus”. En tiiä mitä teen, joudun käyttää vrm sata toppia liikkatunnilla. Erotus on 10cm. Ja ai niin. Oon 11.Toivottavsti joku vastaa.

6

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko sulla vaikka rahaa, jolla voisit ite ostaa jotkut rintsikat tai topin? Sitte voit vaan pitää niitä ja pitää piilossa, jos niitä ei hyvöksytä. Tai sitte sano sille, että oot nyt tosissas ja tarttet ne. Nyt on joskus.

    • Anonyymi

      No on mulla vähän omaa rahaa, oon itseasiassa menossa yhteen kauppakeskukseen parin viikon pääatä. Kyl mä sieltä ehkä ne ostan🤣 mikäköhän ois oikee koko?

      • Anonyymi

        Kuppikokosi on AA. Sitten katsot vielä ympärysmitan rintojen alta. Siinä on liiviesi koko.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuppikokosi on AA. Sitten katsot vielä ympärysmitan rintojen alta. Siinä on liiviesi koko.

        Mul ois sit 65aa👍


    • Anonyymi

      Ja oon siis ap

    • Anonyymi

      Sain ostettua h&m;ästä sellasen rintsikkatopin! Kiitos teille☺️-ap

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      256
      5845
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      94
      3529
    3. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      137
      3481
    4. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      42
      3093
    5. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      84
      3013
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      98
      2824
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      17
      2460
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      111
      2391
    9. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      179
      2003
    10. Vapaa- ajan asunto palanut Haapavedellä

      Haapavesi päässyt Iltalehteen Vapaa- ajan asunto palanut 35 neliötä palanut. Missä päin tämä on ollut? Poliisin tutkinn
      Haapavesi
      10
      1545
    Aihe