Miksi en kasva pituutta vaan leveyttä.

Olen nuori poika noin 14 vuotias en kasva yhtään pituutta koko ajan leveyttä, syön vain kasviksia ja pelaan aika paljon, voitteko auttaa minua.

2

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eikä murros ikä ole alkanut olen hyvin hämmentynyt. 😕

    • Anonyymi

      Syö kule ihan normaalia koti ruokaa. Aamupala koulun ruoka.Kotin tulessa joku välipala jugurtia,hedelmä,panani.Kun vanhemat tulee kotiakai teillä illalinen syötte yhdesä.Viellä viimesenä ilta pala kevyt tulee uni paremin. Kasvu iässä kasvikset yksin ei ole ravintoa vaan lisuke itse kulekin.Jos et syö edellämainitusti ainenvaihduntasi elää säästöliekillä ja lihoat koska sinulla ei mitän kehossa polttoainetta ja sen on ruoka.Jätät van sipsit,limut,karkit nami päivän,juo vettä.Lisäksi jossain vaihessa pituus seisahtuu ja yht äkkiä taas lähtee kasvun .Muita autokan ei liku ilman polttoainetta.Ei ihmiskehon ainene vaihdunta toimi jos et syö kotiruokaa ruokarymillä.Mitä tuossa kirjotinkin.Koskee myös koko ikä skaalaa.Laihdutaminen todella LIHOTAA!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      102
      4437
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      382
      1168
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      186
      1042
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1022
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      83
      893
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      891
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      881
    8. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      846
    9. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      10
      837
    10. Onko se niin

      Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
      Ikävä
      64
      816
    Aihe