Lähettävä riistakamera Burrel, joka lähettää kuvat G-mailiin. Kamera on viime viikoina lähettänyt aika paljonkin kuvia, mutta eilen viimeksi tulleen kuvan yhteydessä oli siinä G-mailissa teksti: "Max num, send off". Mitä tämä tarkoittaa? Kuvien tulo todella lakkasi siihen.
Asetuksissa pitäisi kyllä olla, että jos muistikorttikin tulee täyteen, niin ylikirjoittaa. Koskaan ennen ei ole tuota ilmoitusta tullut tässä useamman vuoden käytön aikana, joten ihmettelen, mistä kyse ja mitä pitäisi tehdä?
Burrel outo ilmoitus
6
8326
Vastaukset
- Anonyymi
Kameramallia et maininnut mutta yhdessä ohjeessa oli että asetuksista voi määritellä montako kuvaa kamera saa lähettää vuorokaudessa.
https://doczz.net/doc/7010109/burrel-s10-hd---sms-käyttöohje
Kameran ohjeet kannattaa lukea huolellisesti jotta saa sen toimimaan haluamallaan tavalla.- Anonyymi
No se malli oli Burrel S12 HD SMS II.
Luin kyllä aikoinaan ohjeet hyvinkin tarkkaan. Muistaakseni laitoin sen kuvien vuorokausimäärän alkukäyttöönotossa tietokoneella, eikä tässä mukana tulleessa User Manualissa ole edes mainintaa, että sitä kuvien lukumäärää saisi pelkistä kameran näppäimistä.
Sen vain haluaisin tietää, että tarkoittaako tuo "Max num, send off" juuri sitä, että vuorokautinen kuvamäärä on tullut täyteen? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No se malli oli Burrel S12 HD SMS II.
Luin kyllä aikoinaan ohjeet hyvinkin tarkkaan. Muistaakseni laitoin sen kuvien vuorokausimäärän alkukäyttöönotossa tietokoneella, eikä tässä mukana tulleessa User Manualissa ole edes mainintaa, että sitä kuvien lukumäärää saisi pelkistä kameran näppäimistä.
Sen vain haluaisin tietää, että tarkoittaako tuo "Max num, send off" juuri sitä, että vuorokautinen kuvamäärä on tullut täyteen?Todennäköisesti tarkoittaa. Asiahan selviää jos seuraavana päivänä tulee taas kuvia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Todennäköisesti tarkoittaa. Asiahan selviää jos seuraavana päivänä tulee taas kuvia.
Asia ok, alkoi todella lähettämään tänään.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain37112375Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2635427Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2153947Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2002665Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151992Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191834Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167910Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271872No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74782Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59746