Lähettävä riistakamera Burrel, joka lähettää kuvat G-mailiin. Kamera on viime viikoina lähettänyt aika paljonkin kuvia, mutta eilen viimeksi tulleen kuvan yhteydessä oli siinä G-mailissa teksti: "Max num, send off". Mitä tämä tarkoittaa? Kuvien tulo todella lakkasi siihen.
Asetuksissa pitäisi kyllä olla, että jos muistikorttikin tulee täyteen, niin ylikirjoittaa. Koskaan ennen ei ole tuota ilmoitusta tullut tässä useamman vuoden käytön aikana, joten ihmettelen, mistä kyse ja mitä pitäisi tehdä?
Burrel outo ilmoitus
6
7761
Vastaukset
- Anonyymi
Kameramallia et maininnut mutta yhdessä ohjeessa oli että asetuksista voi määritellä montako kuvaa kamera saa lähettää vuorokaudessa.
https://doczz.net/doc/7010109/burrel-s10-hd---sms-käyttöohje
Kameran ohjeet kannattaa lukea huolellisesti jotta saa sen toimimaan haluamallaan tavalla.- Anonyymi
No se malli oli Burrel S12 HD SMS II.
Luin kyllä aikoinaan ohjeet hyvinkin tarkkaan. Muistaakseni laitoin sen kuvien vuorokausimäärän alkukäyttöönotossa tietokoneella, eikä tässä mukana tulleessa User Manualissa ole edes mainintaa, että sitä kuvien lukumäärää saisi pelkistä kameran näppäimistä.
Sen vain haluaisin tietää, että tarkoittaako tuo "Max num, send off" juuri sitä, että vuorokautinen kuvamäärä on tullut täyteen? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No se malli oli Burrel S12 HD SMS II.
Luin kyllä aikoinaan ohjeet hyvinkin tarkkaan. Muistaakseni laitoin sen kuvien vuorokausimäärän alkukäyttöönotossa tietokoneella, eikä tässä mukana tulleessa User Manualissa ole edes mainintaa, että sitä kuvien lukumäärää saisi pelkistä kameran näppäimistä.
Sen vain haluaisin tietää, että tarkoittaako tuo "Max num, send off" juuri sitä, että vuorokautinen kuvamäärä on tullut täyteen?Todennäköisesti tarkoittaa. Asiahan selviää jos seuraavana päivänä tulee taas kuvia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Todennäköisesti tarkoittaa. Asiahan selviää jos seuraavana päivänä tulee taas kuvia.
Asia ok, alkoi todella lähettämään tänään.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k1194379- 1533712
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah1033486Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia392839- 1321768
Nyt meni lopulliset lämmöt.
Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta381582Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta
Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk181228Sulla on avaimet ja keinot
Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi191194Meitä ei tule
Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌221154Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla
Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?421140