Kauheen kurjaa olla uusi äiti

Anonyymi

miehenlapsille. Kauheesti pitäisi tehdä kaikkea kun lapset laiskottelevat eikä osallistu kotihommiin että minä saisin levätä. Olen nyt työtön ja luulevat että jaksan mitä tahansa ja sotkevat ja huutavat eikä uskomitä sanotaan. Miehenlapset onvat hankalia, en saa mitenkään niitä komennettua ruotuun vaan entistä hankalammaksai äityy kun komennan ja vaadin. Minäkin haluan lomaa ja olla vaan, mutta hankala meihen eksäkin painostaa tekemään ja passaamaan häntä.

En jaksa olla kotiapulainen. Kuka passaa mua, ei kukaan, olenmiehenl apsille kertonut, että heidän pitää tehdä mitä sanon ja passata minua kun olenpoikki. On rankkaa olla uusi äiti, älkää ryhtykö jos ette jaksa. Minäpyröitän tätä huushollia, ja en tekisi jos ei olisi pakko, en voi nyt jättää lapsia hunningolle, he eivät osaisi mitään ellen olisi opastamassa. On se rankkaa, onko uudelle äidille lomapviä ja palkkaa? Nyt en saa kun työttömyyskorvauksen ja maksamme mös elareita ja aioita miehen kakaroille.

4

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lähde pois kun vielä voit.

    • Anonyymi

      Jssajpp- jätä se sika ansaitset jotain paljon parempaa

    • Anonyymi

      Kauhian kamalaa olla uusi isäpuoli naiseni lapsille . Kauheesti pitäisi tehdä kaikkea kun lapset laiskottelevat eikä osallistu kotihommiin ,että minä saisin levätä. Olen nyt sairaslomalla ja luulevat ,että jaksan mitä tahansa ja sotkevat ja huutavat eikä usko mitä sanotaan. Naiseni lapset onvat hankalia, en saa mitenkään niitä komennettua ruotuun vaan entistä hankalammaksai äityy kun komennan ja vaadin. Minäkin haluan lomaa ja olla vaan, mutta hankala naiseni exätkin painostavat tekemään ja passaamaan heitä .

      En jaksa olla kotiapulainen. Kuka passaa mua, ei kukaan, olen naiseni lapsille kertonut, että heidän pitää tehdä mitä sanon ja passata minua kun olen sairas . On rankkaa olla uusi isäpuoli älkää ryhtykö jos ette jaksa. minä pyöritän tätä huushollia, ja en tekisi jos ei olisi pakko, en voi nyt jättää lapsia hunningolle, he eivät osaisi mitään ellen olisi opastamassa. On se rankkaa, onko uudelle isäpuolelle ilman lomapäiviä ja palkkaa? Nyt en saa kun sairauspäivärahaa ja maksan mös elareita ja asioita exäni ja minun kakaroille.

    • Anonyymi

      Jos et itse muta asenettasi ja osaa puhua heti asiasta miehellesi.Eroa jos olet aviolitossa.Eron voi 1 hakea ilman syytäJos olet avo-litossa pakka kasisi ja muta vanhempiesi luokse takaisin. mitä sinä olet yleistalouskoneena? jos et siedä lapsia? Asunnon ja miehen rahojenko tähden olet huonossa suhtessa?Huono on koska et puhu asiaa miehesi kanssa.Pelkäät jäät yksin,et pärjää omin tuloin,siitähän kyse eikö?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      91
      1909
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      277
      1733
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      305
      1540
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      178
      1425
    5. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      88
      1028
    6. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      997
    7. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      56
      977
    8. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      56
      958
    9. 67
      934
    10. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      931
    Aihe