En voi kirjaantua suomi24:lle nikilläni, joslaitan kirjautumis nimeni siihen ja salasanani, niin se pyyhkiytyy pois kun painan entteriä, muilla selaimilla ei siéllsta tapahdu...onko Opera sittenkään mikään selain...ihmettelee???
höh Opera
aika kummaa
10848
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
>...muilla selaimilla ei siéllsta tapahdu...onko Opera sittenkään mikään selain..
Et sitten enää muuta keksinyt. Arvaa millä selaimella tämä viesti on lähetetty ?
Niin Operallapa hyvinkin eikä kerrassaan mitään ongelmia kirjautumisessa tai missään muussakaan. :)
en ole kirjaantunut sisään, koska Opera ei salli sitä!! muuten kirjoittaisin omalla nikilläni, että sellasta, koeta päteä ja vastata provosoimatta.
>...koeta päteä ja vastata provosoimatta.
Ja sinun kysymyksessä ei ollut provoa vai ? :)
En saa mitenkään aikaan kuvaamaasi tilannetta.
Jos olet tallentanut kirjauksen niin älä laita noihin kenttiin mitään vaan klikkaa wandia tai paina Cntrl Enter.
Virheelliset tallennukset saa pois painamalla Alt-P siellä wand-tabi ja painike "passwords".
Ei se mikään selain ole. Heitä koko selain koneelta menemään, niin alkaa nettisivutkin taas toimimaan.
JavaScript asetus päällä?
Kirjautuminen vaatii että se on Käytössä.
ainoa mikä täällä (Suomi24) mättää on sivujen latautumisen hitaus, sitä tosin esiintyy muillakin selaimilla mitä olen kokeillut (FF, IE).
-on siinä siten osattu tehdä asetukset waikeiksi,ottaa oikeen hermoohin,osoiteriviki katos kertakaikkijaan. Onhan IE sentään aika selkeä ja soppeli.
>...tehdä asetukset waikeiksi...
Se on NIIN vaikeaa kun nyt voi tehdä kaikki asetukset suoraan sovelluksesta eikä tarvitse entiseen tapaan kiertää pitkin käyttistä tai controllipaneleita, eikös olekin :)
niin,jotenkin ymmärrän vinoilusi mutta otappa nyt huomioon että tuosta hienosta sanavalinnasta ja sivistyssanastasi ei ole oikein hyötyä ,kun maallikko ei sitä OSAA SOVELTAA; kyllä uskon,että homma uppoaisi kaaliini,jos olisit vieressä ohjaamassa,ei siinä mitään mutta nyt on näin tämä tilanne. En pidä tuosta selaimesta.
Proaktiivinen häirintä on suomeksi jotakin sinnepäin että joku aikaisemmin opittu toiminto haittaa uuden oppimista.
Tässä tapauksessa aikaisemmin oppimasi on IE joten nyt sinusta Operan asetukset tuntuvat uutena asiana vaikeilta vaikka ne itseasiassa ovat helpommat kuin IE:llä.
Siis ongelmasi on IE, ei Opera. :)
Pienellä vaivannäöllä opettelemalla Operan asetukset tulet vielä kiittämään itseäsi tekemästäsi valinnasta. Tsemppiä !!!