Meinasin tehdä talokaupat kuukanniemestä, mutta kuulin muutamasta eri tahosta että siellä riehuu joku kyläpoliisi joka on käynyt alaikäisiin käsiksi? Mikä juttu tämä on? Onko kyläpoliisin toimintaan puuttunut virkavalta?
Kuukanniemi
6
1507
Vastaukset
- Anonyymi
https://yle.fi/uutiset/3-7400111
Joka kylään oma kyläpoliisi, jolle tarkkasilmäiset mummot voi sitten raportoida kaikesta vääryydestä.. - Anonyymi
Muutama ylipainoinen keski-iän ylittänyt dementikko ketkä eivät sairauden takia muista omaa mopo aikaansa ovat riehaantuneet uhoamaan ja totta, alaikäisen pahoinpitelyyn on yksi sohvaperuna syyllistynyt. Poliisi hoitaan asiaa ja syytteet tulossa.
Pysy kaukana kuukanniemestä! - Anonyymi
Toisaalta kuukanniemen ok talot aika halpoja..
- Anonyymi
Älä tee kauppoja. Kyseinen kyläpoliisi on jo 10-vuoden ajan jahdannut nuorisoa. Valokuvaten, uhkaillen ja viimeisimpänä tuo alaikäisen pahoinpitely. Ihme ettei ole saanut jo käkättimeen?!?
- Anonyymi
https://www.esaimaa.fi/paikalliset/5975712
Tuohon se kyläpoliisin toiminta sitten johti. - Anonyymi
Ehdollista eli ei mitään. Kuritushuonetta 2 vuotta ja sata raipaniskua olisi kyläpoliisille sopiva rangaistus, ei pelkästä teosta vaan siitä että leikkii jotain kyläpoliisia.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585060
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544562Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224489Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2941647- 2281308
- 811301
- 681265
- 305998
- 199930
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50820