Paras sänky!

Sänky suosituksia kiitos! Olen hankkimassa sänkyä ja haluaisin ostaa sängyn joka on laadukas, ihana nukkua ja kestää toivottavasti seuraavat 10vuotta.
Mielellään saisi jäädä alle parin tonnin hinnassa. Liian kova ei saa olla, mutta ei kyllä liian pehmeäkään, näistä molemmista huonoja kokemuksia, vaikka unelmissa vesisänky ajatuksena olisin omasta mielestä todella houkutteleva😄
Joten alle mielestäsi paras sänky, joka ollut sinulla ainankin enemmän kuin kuukauden.

3

207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ostin moottorisängyn ja maksoi n. 700 euroa. Olisiko ollut joku masku tai telkkä tai joku tämmöinen sotka. Tarjouksessa oli.
      Saa säädettyä jalkapäätä tai yläpäätä ylös -alas ja löytää hyvän asennon. Ainoa ongelma on kun yöllä kääntyy vatsalleen ja on sänky mutkalla niin se ei oikein onnistu.

    • Anonyymi

      Mikä on aloituksen pointti ja mitä aloitus kertoo aloittajasta joka ei osaa ostaa sänkyä ilman suosittelijoita ?

    • Anonyymi

      Kierrätyskeskuksesta ostin 50 € sängyn ja siihen uuden petarin noin satasella. Makoisasti olen nukkunut jo yli 10 vuotta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe