barcelonaan halvalla

Olen lähdössä Barcelonaan syksyllä. Vertaa.fi-sivuilla oli Finnairin hinta 253 € halvin meno-paluu. Onko se halpa hinta oikeasti, en ihan tuolla vielä tilaa lippuja. Joku kertoi, että halvimmat liput saa aikaisin varaamalla.Tietääkö joku kokeneempi mitä varata ja mistä. Majoitusta en tarvitse.
8752
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kyllä, 50 euroa menopaluu veroineen. Tiistain (tai keskiv.) lennot esim. lokakuussa. Ryanairilla. Mutta vain Tukholma - Skavstasta. Jos kuitenkin haluat säästää...

Äänestä
  • Ruotsiin lentäen, tiedätkö Ryanairin hintoja sinnekin? Oikein kunnon kiertomatka jos kerran halvalla yrittää.

    Äänestä

  • satu kirjoitti:

    Ruotsiin lentäen, tiedätkö Ryanairin hintoja sinnekin? Oikein kunnon kiertomatka jos kerran halvalla yrittää.

    Tällä hetkellä ei ole lentoja Suomesta Skavstaan, joutuisit tulemaan edellisena päivänä laivalla ja yöpymään Nyköpingissä (se on lähin kaupunki, josta paikallisliikenne vie muutamassa minuutissa kentälle).
    Paluumatka on helpompi (ehtii laivalle ilman yöpymisiä). Paluu Suomeen onnistuu myös kokonaan lentäen (sopivat vaihtoyhteydet Tampereelle joko Frankfurt Hahnin tai Lontoo Stanstedin kautta).
    Lisäksi Ryanair ei ole vielä paljastanut, mihin se aikoo lentää Tampereelta kun syksyllä lisätään kohteita.

    Äänestä

  • WWW.GERMANWINGS.COM
    Helsinki-Köln ja Köln-Barcelona (BCN)

    tai www.easyjet.com
    Tallinna-Lontoo (STN)ja Lontoo (STN)-Barcelona (BCN)

    tai www.sterling.dk
    Tukholma (ARN) - Barcelona (BCN)

    www.blue1.fi
    Helsinki-Tukholma (ARN)

    www.flyme.fi
    Helsinki-Tukholma (ARN)

    Äänestä

Eiköhän se matka kannata jättää tekemättä, niin jää nekin rahat säästöön. On se low budget-reissaajan elämä vaikeaa.

Äänestä
  • On se niin outoo, kun joku kysyy apua, niin pitää jonkum macho-tietäjän tulla kukkoilemaan!

    Mua ärsyttää sunlaiset tyypit suunattomasti, jotka käy vaan ostamassa halpaa kaljaa Tallinasta Copterlinellä tai Aerolla..

    Äänestä

  • feministiA kirjoitti:

    On se niin outoo, kun joku kysyy apua, niin pitää jonkum macho-tietäjän tulla kukkoilemaan!

    Mua ärsyttää sunlaiset tyypit suunattomasti, jotka käy vaan ostamassa halpaa kaljaa Tallinasta Copterlinellä tai Aerolla..

    Lentäähän Finnair kesällä Skavstaan.

    Äänestä

  • Skavstaan kirjoitti:

    Lentäähän Finnair kesällä Skavstaan.

    Kiitos kaikille vaivannäöstä. Opiskelijana on pakko tehdä halpa lento, koska perillä kuluu rahaa joka tapauksessa. En siis jää kotiin, majoitus on jo kunnossa. Käyn kaikki reitit läpi ja valitsen kokonaissopivimman - ei siis älyttömän vaikeita koukeroita. Toisaalta ne konkelot tekee joskus matkasta jännänkin mikäli ei turhaan spennaile.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


satu kirjoitti:

Olen lähdössä Barcelonaan syksyllä. Vertaa.fi-sivuilla oli Finnairin hinta 253 € halvin meno-paluu. Onko se halpa hinta oikeasti, en ihan tuolla vielä tilaa lippuja. Joku kertoi, että halvimmat liput saa aikaisin varaamalla.Tietääkö joku kokeneempi mitä varata ja mistä. Majoitusta en tarvitse.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu