Äsken ilmaantui iltataivaalle kuin tyhjästä suuri drone ikaalisten taivaalle. Näyttää olevan tarkoitus seurata yhtä paikkaa omakotitaloalueella. Aikaisemmin illalla ei ollut mitään droneja taivaalla. Ne ilmestyy lähimmän kiitoradan alueelta mistä niitä ohjataan.
Tätä on jatkunut kuukausia jo. Punainenvalo ja kirkas vaalea valo tässä laitteessa, jotta näkyy ilmatilassa, eli on valtion käyttäjät koska keitä muukaan? Ois korkee aika ampua alas ihmisten seuraava laite. Pitää olla oikeuden päätös jotta voi lennättää asumusten yläpuolella kuukausikaupalla. Ei ole pulsar- tähti, kun se näyttää erilaiselta valon käyttäytymisen vuoksi. Kuka tääl Suomessa vakoilee taivaalta käsin?
Jotkut runkkarit vai?
Sairasta kun ei ole sotatilakaan.
Vastatkaa joku ylen tai mtv uutisissa miksi dronella seurataan yhtä aluetta jatkuvasti..
Armeijan tai traficom tai poliisin mielivalta
Anonyymi
1
145
Vastaukset
- Anonyymi
Droneja ei minusta saisi lennättää ilman ennakkolupaa missään. Kaikkein vähiten toisten ihmisten kotien päällä.
Kerrostalomme edessä lensi drone ihan ikkunan edessä. Mistä tiedän onko siinä kamera? Onneksi olin pukeissa.
Annetut luvat pitäisi julkaista netissä, ja droneissa iso, näkyvä numero, niin että jokainen voisi tarkistaa että onko kone luvallisella asialla.
Ruotsissa koneita lensi ydinvoimaloiden lähellä. Pitääkö täällä odottaa, että joku terroristi iskee dronella, ennen kuin lakeja muutetaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342704Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2572275Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221403- 1151062
- 961011
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041003Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13902Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La55788Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50751Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.277732