4 sija hyvä sija N viesti

Anonyymi

Näinhän sen pitikin mennä. Jos kymmenyksellä voitetaan, niin joskus sillä hävitäänkin.

9

84

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Taidat olla venäläismielinen.

    • Anonyymi

      Telkkarin "asiantuntijat" antoivat turhia toiveita, puhuivat jopa kultamitaleista.

      • Anonyymi

        Mun mielestä nämä television kommentaattorit maalailee usein liian optimistista kuvaa finskipoikien tai -tyttöjen mahiksista. Realismi on kuitenkin sitä, että ei ne muut maat aina alisuorita ja suomalaiset ylisuorita. Sama juttu ampumahiihdon puolella. Hiukka lisää realismia ei olisi pahitteeksi.


    • Anonyymi

      Huomisesta kullasta huhuillaan myös.

    • Anonyymi

      Naiset väärillä osuuksilla. Niskasen olisi tietysti pitänyt hiihtää kakkososuus. Ehkä maailman paras perinteisen hiihtäjä. Nyt pakotettiin vastentahtoisesti vapaan osuudelle. Tuntuma kärkeen kadotettiin, jolloin se alitajuisesti masentaa myös muitakin joukkueen hiihtäjiä, jolloin se paljonpuhuttu ja -todettu venyminen jää näkemättä. Valmennusjohdon toivoisi ymmärtävän myös psykologiaa, pelkkien tilastojen sijaan.

    • Anonyymi

      Suomen naiset jäivät odottelemaan Norjaa mukaan että voivat hiihtää yhdessä.

    • Anonyymi

      No onko huomenna ukot sitten oikeassa järjestyksessä? Onko huomenna Iivon päivä? Entä Mäen? Yllättääkö Hakola? Luistaako Hyvärisen sukset?

    • Anonyymi

      Tänään on hyvä päivä!

    • Anonyymi

      M viesti 6 sija ei huono. Sitä parantamaan keskiviikkona.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arvaa miten paljon

      Haluan sua?
      Ikävä
      86
      1560
    2. Mitä toiveita ja ajatuksia sulla

      On kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      71
      1200
    3. Kolme miestä joukkoraiskasi nuoren naisen metsässä Helsingissä.

      https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011193871.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=pr
      Maailman menoa
      174
      1095
    4. Sunnuntai terveiset kaivatulle

      Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!
      Ikävä
      52
      892
    5. Aika usein mietin sitä

      Että miksi juuri minä olen se jonka kanssa haluaisit vakavampaa? Mikä minusta voi tehdä sellaisen että koet niin syviä t
      Ikävä
      46
      871
    6. Rakastan sinua ja

      Tiedät sen.
      Ikävä
      47
      858
    7. Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?

      Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman
      Ikävä
      38
      858
    8. On ikävä sua

      Rakas ❤️.
      Ikävä
      46
      792
    9. Eräästä kalastuksenvalvojasta leviää video !

      Ennemmin tai myöhemmin tänne palstalle tulee videonpätkä, jossa kerrotaan paikallisesta "kalastuksen valvojasta". Ei si
      Suomussalmi
      9
      773
    10. IS Viikonloppu 26.-27.4.2025

      Koviksen ovat laatineet Eki Vuokila ja piirrospuolista vastaa Lavonius, jolloin 2,5 vaikeusasteen ristikko on saatu aika
      Sanaristikot
      35
      769
    Aihe