4 sija hyvä sija N viesti

Anonyymi

Näinhän sen pitikin mennä. Jos kymmenyksellä voitetaan, niin joskus sillä hävitäänkin.

9

79

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Taidat olla venäläismielinen.

    • Anonyymi

      Telkkarin "asiantuntijat" antoivat turhia toiveita, puhuivat jopa kultamitaleista.

      • Anonyymi

        Mun mielestä nämä television kommentaattorit maalailee usein liian optimistista kuvaa finskipoikien tai -tyttöjen mahiksista. Realismi on kuitenkin sitä, että ei ne muut maat aina alisuorita ja suomalaiset ylisuorita. Sama juttu ampumahiihdon puolella. Hiukka lisää realismia ei olisi pahitteeksi.


    • Anonyymi

      Huomisesta kullasta huhuillaan myös.

    • Anonyymi

      Naiset väärillä osuuksilla. Niskasen olisi tietysti pitänyt hiihtää kakkososuus. Ehkä maailman paras perinteisen hiihtäjä. Nyt pakotettiin vastentahtoisesti vapaan osuudelle. Tuntuma kärkeen kadotettiin, jolloin se alitajuisesti masentaa myös muitakin joukkueen hiihtäjiä, jolloin se paljonpuhuttu ja -todettu venyminen jää näkemättä. Valmennusjohdon toivoisi ymmärtävän myös psykologiaa, pelkkien tilastojen sijaan.

    • Anonyymi

      Suomen naiset jäivät odottelemaan Norjaa mukaan että voivat hiihtää yhdessä.

    • Anonyymi

      No onko huomenna ukot sitten oikeassa järjestyksessä? Onko huomenna Iivon päivä? Entä Mäen? Yllättääkö Hakola? Luistaako Hyvärisen sukset?

    • Anonyymi

      Tänään on hyvä päivä!

    • Anonyymi

      M viesti 6 sija ei huono. Sitä parantamaan keskiviikkona.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      144
      1790
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      40
      1708
    3. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      63
      1440
    4. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      68
      1315
    5. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      218
      1201
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      279
      1123
    7. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      71
      1113
    8. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      21
      990
    9. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      74
      955
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      898
    Aihe