UP:
"Lakatkaa kirjaamasta henkilöiden tietoja nettiin. Nyt on hyvä esimerkki poliisiin kohdistuva uhka, joka kohta laajenee heidän lähiomaisiin. Tämä kultuurin muutos on aivan aiheellinen ja tarpeellinen, Se on seurausta niiden toimista, jotka kaksin käsin ovat hakenneet kaikki löytämänsä tiedot internetiin.
Eräs genin pääkäyttäjä on suuri rajan takaisen kansan ystävä ja pääsyyllinen aika suureen joukkoon tietojen keruuta. Tämä on tiedon hallinnan ja mukavan harrastuksen kannalta katastrofi."
Nettisukupuita tekemään vaan
5
126
Vastaukset
- Anonyymi
Joko siellä hourujen huoneella puntti tutisee?
- Anonyymi
EI tutise, on poliiseja lähipiirissä useampikin. Mutta harmittaa heidän puolestansa, kun pilkkapalkalla vaarantavat henkensä joka päivä ja sittenkään kansalaiset eivät pätkääkään arvosta heitä eikä itsenäisyyttä. Sotilaat vaarantavat itsensä vasta sitten kun tulee sota.
Niinistön sanoja myötäillen, liian pitkään on ollut rauha. - Anonyymi
Nythän hullut ovat hurjiksi äityneet kun siellä poliisienkin pitää olla...
- Anonyymi
Ylipäätään älkää alkako harrastaman sukututkimusta lätkimällä nettiin lonkalta ihmisten tietoja, etenkään ihmisistä jotka eivät ole millään tavalla sukulaisianne edes kymmenennen puun kautta. Nämä ns. tutkijat eivät hallitsen muuta kun näppäimistö, siinä heidän tukijataitonsa sitten ovatkin. Aletaan kiireellä naputtelemaan tietoja jotta saadaan itsele mahd iso puu ja sitten ollaan niin tutkijoita niin tutkijoita. Nämä netin sukupuuohjelmat kannustavat näitä tolloja.
- Anonyymi
Ikävää kun luullaan, että N.N-näkyvät tiedot estyisivät näkymästä. Ne on kovin helppo saada näkyviin. Ja on nähtävissä, kun tietosuoja on noin heikko. Käytössä on ylläpidon suoria salasanoja jopa. Kiitos erään kuraattorin huolimattomuuden. Se että siitä ei kerrota, ei tarkoita ettei sitä olisi, on vanha totuus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703139
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421584
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083