Hiihtokengän kalossi suoja

Onko kellään kokemusta. Salomonilla on siis kalossi joka vedetään kokonaan monon päälle. Siinä on siis oma antura. Niillä toisilla sns siteen luistelumonoilla on tosi huono kävellä . On vaan kapea harja, jonka kanssa sitten likastelet jos on pidempi matka kävellä monot jalassa. Tosin ne pitäisi sitten jättää lähtöpaikalle , jos niitä ei mukana kanna.
1513
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Niitä on kaikenlaisia - sellaisia, jotka monon päällä jalassa voi hiihtää - hyvät pertsalla kun yli 20 astetta pakkasta. Kympin suojat ok - turha maksaa maltaita. Sns suojat ei käy nnn monoille tai päinvastoin.

Ja sellasia joilla kävellään vaan lähtöpaikalle autosta ja toivoo, että kukaan ei varasta niitä hangesta lenkin aikana - suunniteltu kalliille hiilikuitupohjaisille monoille, ne kun ei välttämättä tykkää kivistä. Saattaa mahtua suojat vyölaukkuun?

Hiihtäessä käytettävissä tärkeää että siellä monon alla on tilaa niille kuminauhoille ja kiinnityskohta siteeseen ei kanna. Tätä voi demota kun ottaa oman monon kauppaan ja testaa istuvuutta siellä ennen ostoa.

Vanhasta villasukasta saa tosin helpommin tehtyä tyköistuvat suojat, jos tyyli ei oo tärkeä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko kellään kokemusta. Salomonilla on siis kalossi joka vedetään kokonaan monon päälle. Siinä on siis oma antura. Niillä toisilla sns siteen luistelumonoilla on tosi huono kävellä . On vaan kapea harja, jonka kanssa sitten likastelet jos on pidempi matka kävellä monot jalassa. Tosin ne pitäisi sitten jättää lähtöpaikalle , jos niitä ei mukana kanna.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu