Joko olisi aika!

Milloinka LIDLI Kyyjärvelle?
211805
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Asukasmäärä ei riitä kannattavaan liiketoimintaan.

Äänestä
  • Asukasmäärä ei kunnassa riitä,mutta asiakkaita tulisi Perhosta ja Karstulasta sekä ohikulkuliikenne
    Olisinpa todella tervetullut .

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Asukasmäärä ei kunnassa riitä,mutta asiakkaita tulisi Perhosta ja Karstulasta sekä ohikulkuliikenne
    Olisinpa todella tervetullut .

    Niin totta! Voi kun idea toteutuisi !!!

    Äänestä

Tupsu kylä saa odotella halpaa olut kauppaa vielä hetken tuokion?🇷🇺🇷🇺

Äänestä

Ei ikinä .

Äänestä

Kyyjärvelle tulee Tokmannin iso keskusvarasto.

Äänestä
  • Ja johtoon nousee entiset valtuuston puh joht

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ja johtoon nousee entiset valtuuston puh joht

    juu muut eivät saakkaan lideriä kyyjärvelle

    Äänestä

Kyyjärvi joutuu odottelemaan Lidliä muutaman vuoden koska asukasmäärän pitäisi olla n. 6000- 7000 tuuhatta.

Äänestä
  • Eikö Paletti olekkaan myynnissä?

    Äänestä

Hyvä kysymys, vois muuntaa , mikä tahansa kilpailija Keskimaalle olis tervetullut, tänne yhden kaupan keskittymälle jolla KESKIMAA Rahastaa, en hyväksy asiattomia kommenttia , mutta asiaa kannattaa jakaa!

Äänestä

Sale on maamme kallein kauppa kuluttajalle.

Äänestä
  • Loppusa edelle toi Kyyjärven Sale . Naapuri pitäjistä näkyy paikalliset käyvän hakemassa ostoksensa .

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Loppusa edelle toi Kyyjärven Sale . Naapuri pitäjistä näkyy paikalliset käyvän hakemassa ostoksensa .

    Joo pelkästään henkilökunta , joka työntää asiakkaat muualle.

    Äänestä

  • Säälittää vanhukset ja autottomat jotka eivät pääse muualle hoitamaan kauppa-asioitaan!!!!!!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Säälittää vanhukset ja autottomat jotka eivät pääse muualle hoitamaan kauppa-asioitaan!!!!!!

    Sääli on sairautta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sääli on sairautta.

    Ei aina.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Joo pelkästään henkilökunta , joka työntää asiakkaat muualle.

    Nyt kuulemma koppava päälikkö vaihtuu. Toivottavasti touhu muuttuu hieman asiakasystävälliseen suuntaan.

    Äänestä

sitä voi vapaasti perustaa kaupan,toivottavati joku tekee niin,keskimaa on tässä onnistunut aikoinaan

Äänestä

Paletissa valtava ulostetulva. Kaikki tienoon maansiirtofirmat kauhomassa sontaa. Uskomaton kaaos, ulosteta aivan jokapuolella.

Äänestä

Tontilta löytymyt valtava jööti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Milloinka LIDLI Kyyjärvelle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu