Korona ei poistu keskuudestamme

Anonyymi

Koronavirus
Opimme elämään koronan kanssa – taudin vaarallisuutta ei kuitenkaan pidä unohtaa, sanovat asiantuntijat
Koronavirus jää kiertämään, mutta olennaista on, että väestön immuniteetin kasvaessa vakavia tautitapauksia ja sairaalahoidon tarvetta tulee vähemmän.

Koronan kanssa opitaan elämään

1

158

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kokoajan eletän. Oli ohjeistus tai ei noudatan niitä.Kyllä mumo jumppa alkoi.Ainoana sielläkin käytän maskia kuin vikon kerhopäivänä tällä Helsinki lähiössä.Helpoahan on yksin eläjän noudataa rajotuksia,olla varovainen. Kyllä se raha puhuu antaa mahdolisuuden VAROVAISUUTEN. Kun ei rahaa matkustaa,lomailla,ei risteillä,ei teaterit,kampaajat.2 metrin haju rako muista. Sille ei sit voi mitän jos silti sen saa 3 X rokotetuna. N.70v.

    Ketjusta on poistettu 28 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      616
      1615
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      867
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      485
      739
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      12
      721
    5. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      662
    6. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      614
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      556
    8. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      32
      533
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      510
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      160
      494
    Aihe