Kissat ja vanha ihminen

Anonyymi

Harkitsen meidän kahden eläkeikäisen kissan muuttoa anopille, jossa on rauhallisempaa kuin meidän lapsiperheessä. Syy aika pitkälle on, että lapsi ei ymmärrä miljoonan toiston jälkeenkään olla retuuttamatta ja jahtaamatta kissoja. Anoppi (80v) on itse harkinnut kissan ottamista, mutta kissathan elävät jopa 20 vuotiaiksi. On siis innoissaan ottamassa kissat luokseen.

Olisin jo vienyt kissat Anopille asumaan, mutta hän liikkuu rollaattorilla eikä pysty kumartelemaan. Joten miten ihmeessä pystyisi siivoamaan kissanhiekkalaatikon?
Hän ei varmasti ole ainoa huonoselkäinen tai liikuntarajoitteinen, joten miten muut ovat ratkaisseet kissanhiekkalaatikon siivouksen?

0

54

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mies mitä ajattelet naisista?

        Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.
        Ikävä
        138
        4750
      2. Järkyttävä tieto Purrasta

        Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.
        Maailman menoa
        109
        2434
      3. Rakastan sua

        Tiedäthän sen ❤️😢
        Ikävä
        64
        1568
      4. 58
        1310
      5. Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan

        Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E
        Maailman menoa
        158
        1201
      6. Näin asia on

        Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k
        Ikävä
        10
        1186
      7. Toinen toista

        Hyvää sunnuntai huomenta susi rinssiltä 🤴🏼☕❄️⚜️❤️
        Ikävä
        261
        1177
      8. Ajattele, miten häviävän pieni

        todennäköisyys on sille, että kaksi tiettyä ihmistä yli viidestä miljoonasta sattuvat tulemaan samalle palstalle ikävöim
        Ikävä
        49
        886
      9. Aavistan tai oikeastaan

        tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast
        Ikävä
        34
        877
      10. Pieni vinkki miehelle

        Jos haluat, että tapahtuu jotain edistystä, niin kannattaa suoda ajatus sille, että miltä toimintasi näyttää mulle päin.
        Ikävä
        39
        810
      Aihe