Mikä applikaatio?

Anonyymi

Mikä appi olette latanneet Passattiin (GTE); VW We Connect, VW We Connect Go tai Volkswagen We Connect ID? Onko joku näistä maksullisia? Yritin VW chatin kautta niin eihän ne siellä osanneet kuin antaa linkin sivulle, mikä johtaa saksankieliseen(!) tai englanninkieliseen puhelinpalveluun! Saan auton maanataina niinpä minulla on vielä vaan rekkarin tiedossa mutta ei VIN-numeroa.

5

1858

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tälläpä saa hyvin vastauksia.... 1000 km takana, kulutus 216 kW 13 litraa bensaa.

      • Anonyymi

        Kovat on tehot, jopa 216 kilowattia. Mitähän sähkön kulutus on?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kovat on tehot, jopa 216 kilowattia. Mitähän sähkön kulutus on?

        No, 216 kWh...mikä tietysti on 21,6 kWh/100 km. Autocorrect on välillä hyvä, välillä ei


    • Anonyymi

      Mihin sovellukseen päädyit? Tai muut päätyneet. Itsellä Passat gte hankinnassa.

      • Anonyymi

        We Connect perusversioon. On kyllä hidas appi, mutta toimiva. Itse autosta: Tällä hetkellä on ajettu viime tankkauksesta n. 1.800 km ja keskikulutus on 0,1 l/100 km. Neula/nuoli näyttää, että säiliö on täynnä. Sähköä on ajomatkasta riippuen mennyt 13,4...22,5 kWh/100 km. Ennätys on siis 13,4 kWh ja silloin olisin päässyt ajotietokoneen mukaan 69 km. Ajoin runsaat 30 km. Lataan pääosin kotona ja työpaikalla.

        Talvella (helmikuu-maaliskuu) boksi katolla pääsin 20...35 km sähköllä. Nyt (huhtikuu-toukokuu) pääsen 40...69 km.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      294
      4791
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3076
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      52
      2993
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1551
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1252
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1199
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      7
      1016
    8. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      1001
    9. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      989
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      981
    Aihe