Kerttu ja Kista saivat perinteisellä kympillä onnekkaasti mitalit, mutta nyt menestys on loppu. Mummojen ei kannata kilpailla nuorempiensa kanssa.
Kerttu ja Krista, lopettakaa kilpahiihto
15
330
Vastaukset
- Anonyymi
Keksi vielä lisää marmattamista. Kai sinulla on aiheita enemmänkin kuin parin rivin verran.
- Anonyymi
Urheilu on kansakunnan syöpä, aiheuttaa ennenaikaisia kuolemia ja vammautumisia kans.
- Anonyymi
Älä kuule vertaa syöpää yhtään mihinkään jos sulla ei ole siitä kokemusta. Urheilu on perseestä mutta syöpä on pahempi. Kannattaa uskoa.
- Anonyymi
Kerttu ja Krista hiihtäkää vaan ei haittaa jos ei tule mitaleita. Saattehan kuitenkin matkustella ja lenkkeillä täydellä palkalla. Älkää lopettako koskaan.
- Anonyymi
Et sitten ole sattunut huomaamaan, että molemmat ovat ollet mitalilla jo näissä kisoissa. Tulevasta ei tiedä, mutta varmaankin todennäköisyys tulevissa arvokisoissa on pienempi kuin tällä kertaa.
- Anonyymi
Voitte vaatia jopa lisää apurahoja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Et sitten ole sattunut huomaamaan, että molemmat ovat ollet mitalilla jo näissä kisoissa. Tulevasta ei tiedä, mutta varmaankin todennäköisyys tulevissa arvokisoissa on pienempi kuin tällä kertaa.
Huomasin kyllä ja oiken kiva että ainäkin olet sen huomannut.
- Anonyymi
pullan syönti lihottaa
- Anonyymi
Ristalta väkevä kiri.
Kolme pääsi ohitte, ei voi mittään. - Anonyymi
Se on eriasia jos on hyvä hiihtämään yksin, kuin ottaa mittaa nainen naisesta. Strateginen osaaminen näillä on nolla. Muut jalittaa näitä ihan 6-0. Melko yksinkertasella taktiikalla lähettiin taas tänään liikkeelle.
Jo viestikulta meni Kristan taktiseen virheeseen ja tänään sama juttu. - Anonyymi
Fisher-Price
- Anonyymi
Taktiikka väärä,olivat täysillä johtoasemissa ennen viimeistä lenkkiä,polttivat akut loppuun ennen viimeistä finaalia,kenen idea? Ne ,ketkä ottivat rauhallisemmin,saivat mitalit koska osasivat säästää voimansa ratkaisuhetkiin eikä menneet sata lasissaeka lenkit ja karsinnat!
Mitä pahaa he ovat tehneet ansaitaksee tällasta kohtelua?
Epäreilua heitä kohtaan. Mummot, LOL, hyvä vitsi.- Anonyymi
Hiihtäneet etukäteisodotuksia huonommin. Yli 30-35-vuotiaat naiset ovat mummoiässä.
- Anonyymi
Tänään Kerttu lopetti kilpahiihdon vasta maalissa. Krista ilmeisesti aiemmin.
Kerttu voitti pronssimitalin. Ei huono, ei. Krista kymmenes.
Nyt on edessä paras matka, siis kotimatka. Tervetuloa kotiin, koko Suomen hiihtomaajoukkue.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait873472Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso41564Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani51352- 261216
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es47866Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 70852Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t33802Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä47790Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60764Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4737