Korona alkaa käydä jo monen hermoille. Onko porukka kotona etätöissä vai ahkeroitteko pääsääntöisesti työpaikalla?
Jos rohkenette niin saa kertoa myös mitä teette työksenne.
Itse etätöissä ja kyllä kaipaisin jo pikkuhiljaa ihmisten ilmoille.
Jos rohkenette niin saa kertoa myös mitä teette työksenne.
Itse etätöissä ja kyllä kaipaisin jo pikkuhiljaa ihmisten ilmoille.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Töissä oltu koko tämä aika... Hoitoalan töissä 🙂
Tällä hetkellä työpaikalla, ompelijana
Etätöissä kohta pari vuotta putkeen.
Toimistorottana työskentelen.
Onpa kiva kuulla ihmisten ammatteja!
Täällä toinen samanmoinen. Tarkka ammattinimike on sen verran harvinainen, että ei kehtaa täällä mainostaa.
Etätöissä on jo pitkän aikaa menty ja kohta sitten luultavasti hybridimallissa. Hommat hoituu läppärillä ja kännykällä. Toimistolle ei ole liioin ollut ikävä, ihmisten ilmoilla voi olla sitten vapaa-aikana.
Välillä etänä ja välillä paikalla. Vaikeinta tulee olemaan, kun maskit joskus otetaan pois. Tuskin osaa enää olla ilman.
Muualla en enää maskia pidä kuin töissä. Odotan niin päivää jolloin töissä luovutaan noista räteistä
Etätöissä kohta 2 vuotta. Käyn paikalla n. kerran kk. Kaipaan ihmisiä.
Työpaikkana energia-yritys.
Paikanpäällä töissä. Työpaikkana Lidlin kassa.
Hienoa kun nämä jodel-keskustelut ovat täälläkin ...
Töissä nyt tällä hetkellä. Korona-aikana olin myös työpaikalla hengailemassa, vaikka koko pulju oli kiinni. Riitti työtä siinä koko paikan sulkemisessa ja kaiken järjestämisessä. Oon hotellinjohtajana yhdessä suuressa hotelliketjussa.
Työttömänä oltu nyt pari vuotta. Korona vei työt. Ravintola-alalla työskentelin.
Onhan ravintolat ollut auki silti. Aukioloajat vaihdellen muuttuneet. Hetken olivat myös kiinni muttei todellakaan paria vuotta.
Olisi unelma päästä etätöihin, missä voisin aina pysyäkin. Ammatti ei jousta sellaiseen.