Mikä on helppo ala amiksessa kun ei mikään kiinnosta? Pystyykö amiksen käydä kahdessa vuodessa?
Ammattikoulu
6
106
Vastaukset
- Anonyymi
Ammattikoulua ei voi käydä kahdessa vuodessa. 90-luvun puolella oli vielä joitain linjoja, mitkä pystyi käydä kahdessa. Nykyään kolme vuotta on minimi. Suurin ongelma on selkeästi sun asenteessa. Mikään ei kiinnosta, elämän pitäisi olla helppoa, ja silti pitäisi rahaa tulla. Ihan mahdoton yhtälö.
- Anonyymi
No ei 3 vuotta ole kyllä minimi. Kyllä sen ainakin 2,5 vuoteen saa pudotettua ja jos jaksaa paiskia hommia ni kahteen vuoteen kyllä saa jos koulusta löytyy resurssit sellaseen.
- Anonyymi
Etkö jaksanut aiemmassa samanlaisella otsikolla olevassa viestissä keskutella, kun sait tietää, että IT-ala ei olekkaan, mitään tietokoneiden räpläämistä?
- Anonyymi
Anteeksi? Mitä
- Anonyymi
Helposta alasta en tiedä. Kai niitä vaihtoehtoja selaamalla löytyy joku vähän mielenkiintoa herättävä. Amis on kuitenkin mahdollista käydä kahdessa vuodessa. Ei oo mikään mahdottomuus mut aika lailla saa paiskia hommia sellaisen takia. Itse opiskelin lähihoitajaksi 2,5 vuodessa.
- Anonyymi
Valmakin hyvä jos ei vielä tiedä mihin aikoo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",295182Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1202381- 1382082
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee531915Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171760"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551306Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1531060Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää59920Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.311869Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa150725