Koneet myöhässä saman verran siksi kun busseja liian vähänmikä oli todellinen syy kahden tunnin myöhästymisen ja ruuhkaan Euroopan ilmatilassa .
Putinin ohjuksetko
Miten voi olla että eilen Kanarialla kaksi eri kentiltä löhteneet
7
170
Vastaukset
- Anonyymi
Kirjoitatko uudelleen? Nyt meni kyllä ohi. Mutta joo, ilmatilan ruuhkautuminen voi johtua mistä vain (paljon koneita samassa ilmatilassa, myrskyt, mahd. lennonjohtojen lakot...) . Lentokoneille annetaan lennonjohdon toimesta slot-aikoja joiden puitteissa koneet pääsevät lähtemään lentoon. Joillekin reiteille saattaa tulla samana päivänä pitkiäkin odotteluaikoja lähtösloteille.
- Anonyymi
Siis jet Time Jtd916. Lähti kaksi tuntia myöhässä muka bussien vähyyden vuoksi
19,2.
Samaan aikaan lähdössä ollut grankanarialata lähtevä myös lähti kaksi tuntia myöhässä.
Vaikka eri saarelta lähdettiin. Molemmat tasan kaskituktia myöhässä
Jet Timen kapteeni säikähti myöhästymisen johtuneen bussien vähyydestä ja kun jouduttiin koneessa odottelen kaksi tuntia ja hakkaamaan lisää kun matka piteni.
Miten toisella koneelle kävisamoin ja muidenkin lentosuunitelma kadonnut Brysselissä kuten jet Timen.
Lisäksi kateeninsanoi että matka pienenkin lennetään toista kautta ja tarvitaan lisää bensaa. Kuitenkin reitti oli tavan omainen. Portugali Lontoo ruottin yli.
Kummia selityksiä sille että kone on myöhässä
Niin se toinen kone oli se sunset jet Tomas Cook. Samat lähtöajat kuin jetillä- Anonyymi
Eihän tuossa ole päätä eikä häntää koko selityksessä.
- Anonyymi
Miten niin ymmärrytasosi lapsen
Kaski konetta lähtee myöhässä eri saarilta.
Toisen selitys bussien vähyys ja lentosuunitelma hukkuminen?
Toiselta saarelta lähtevä kone samn verran myöhässä.
Miekka toinen kone saman verran myöhässä.- Anonyymi
Meinaatko että tässä on jotain suurempaa takana kun kaksi lentoa Suomeen on kaksi tuntia molemmst myöhässä? Kiristääkö vanne päätäsi?
Tänään ihmettelin linja-autoasemalla kun kaksi linja-autovuoroa oli molemmat vartin myöhässä. Voiko liittyä Putiniin?
- Anonyymi
Siis outoa vaan kuin molemmat samaan aikaan myöhässä yhtä paljon minuutileen
- Anonyymi
Eeifirman koneet lähti erisaariotantoisen lentosuunniitelmankadonnut
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on857681- 777660
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1666089Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist554996En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204179Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53910- 383642
- 313557
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..273495Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1043252