Hei, minulla on tälläinen taivaansinisek värinen Yamaha joka on seissyt 28vuotta ladon seinällä ulkona miten saisin katteiden värin palautettua kun ovat aika haaleat nyt olen hionut vesihiomapaperilla saippuavedellä ja sain kaiken lian yms pois. Olen miettinyt että lähtisikö se tinnerin keitetyn pellavaöljyn sekoituksella 50:50 suhteessa.
Todella haaleiden muovikatteiden värin palautus?
Anonyymi
5
300
Vastaukset
- Anonyymi
Oletko kuullut maalaamisesta?
- Anonyymi
En ole. Miten sitä käytetään? 50:50?
- Anonyymi
enpä kuule ala maalaamaan klassikkojen katteita
- Anonyymi
Saahan ne nyt sitten pidettyä haaleina. Ei se väri palaudu enää millään. Ei siitä maalaamisesta suurta vahinkoa tule jos haluat sen näyttävän siistille. Yamahasta ei klassikkoa tule tekemälläkään.
- Anonyymi
Kuuleppa minä sain jo autoglymin perustahnalla suurimman osan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 635154
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai554606Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1234559Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3161854- 851503
- 911472
- 2351360
- 3201073
- 200961
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.51883