Miltä tuntuu kun venäjä hävisi? Eli skodan maa hävisi?

Anonyymi

Oletteko masentuneita? Skodakuskeilta tullaan ensi viikolla kysymään paljon fiiliksistä. Skodamyyjät valmistautuvat jo asiakaskatoon sillä suomalainen ei venäjämielinen ei skodalla aja ei. Skodahan on se itäautoo..nii

22

169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EIKS SE OO TSEKKI JOKA PUTOSI SVEITSILLE OLYMPIALAISTEN JÄÄKIEKKOTURNAUKSESSA EIKÄ VENAJA

    • Anonyymi

      Oikeastaan jos mietitään asiaa toisinpäin. Aikoinaan Suomen eniten ostettu auto oli Lada ja kun Neuvostoliitto hajosi ja Ladat jäivät unholaan Toyotasta tuli Suomen ostetuin auto. Kysymys mihin merkkiin siis vanhat Lada kuskit vaihtoivat? Tsekki on Nato valtio joka taas Skodan kotimaa, joten nyt aloittajalle suosittelen tarkempaa asioihin tutustumista ennen itsensä nolaamista.

      • Anonyymi

        "Nato valtio" (sic) joka on ensimmäisenä pettämässä koko EU:n että voivat aisuroida venakoille ja näiden kansantasavalloille


    • Anonyymi

      tOYOTA HÄVISI ne valmistetaan PIETARISSA. Lisäksi toyota oli kisojen sponsori mutta kisoissa kilpailevat voittajat ei Toiottimella aja.

    • Anonyymi

      Toyotaa tehdään Venäjällä ja Turkissa eli diktatuureissa.

      • Anonyymi

        Moottorit tulevat Puolasta.


    • Anonyymi

      Hienoa pojat, älykästä keskustelua.

    • Anonyymi

      Äläs nyt taas toyotisti epätoivoisena yritä.
      Pitäydy sinä vai toveriaatteessasi ja ajele tyytyväisenä sillä itäloosterillasi Toyotalla.

      Tesovitte hyvin yhteen. Duunariaate ja Toyota, siinä teille mannaa Itäisellä taivaalta. Harasoo.

      • Anonyymi

        Tojokuski ja auto, molemmilla parasta ennen jo kaukana takana.


    • Anonyymi

      Autot olivat Skodalla vain pieni osa tuotannosta, tehdashan valmisti höyryturbiineja, aseita yms. Ainakin turbiineja valmistetaan edelleen ja on Suomessakin ollut vuosikymmeniä voimaloissa toiminnassa.

    • ketju täyttyi pietarin RS-skodatrollien mölinästä, oisko se merkki suursodasta?

      • Anonyymi

        Jos sota tulee niin Tsekki on Natossa kun taas Tojon Pietarin tehtaat ovat Putinin leirissä.


      • Anonyymi

        Väärin, asia on juurikin päinvastoin. Tsekki vihaa venäläisiä.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Väärin, asia on juurikin päinvastoin. Tsekki vihaa venäläisiä.

        Jaaha sellainen ihmisviha siellä. Varmaan surkeaa päivystää täällä palstalla ja levittää vain vihaa ja toraa ihmisten välille :(


    • Anonyymi

      Kyykkymies se vaan jaksaa vuodesta toiseen. Oli välillä hiljaa, lieneekö käynyt lataamista.

      • Taitaa mennä tunteisiin että neli- ja takavetoiset voimakkaat länsiautot ovat parempia kuin se pomppiva "vRS"


      • Anonyymi
        Kyykman kirjoitti:

        Taitaa mennä tunteisiin että neli- ja takavetoiset voimakkaat länsiautot ovat parempia kuin se pomppiva "vRS"

        Tämä on Skodan tätä päivää. Tojottimelta puuttuu tällaiset neliveto sähkönamut kokonaan.
        Kahdella sähkömoottorilla toteutetun nelivetoisen Enyaq Coupé iV RS:n moottorit tuottavat 220 kW:n enimmäistehon ja 460 newtonmetrin väännön. Kiihdytys nollasta satasen nopeuteen taittuu 6,5 sekunnissa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tämä on Skodan tätä päivää. Tojottimelta puuttuu tällaiset neliveto sähkönamut kokonaan.
        Kahdella sähkömoottorilla toteutetun nelivetoisen Enyaq Coupé iV RS:n moottorit tuottavat 220 kW:n enimmäistehon ja 460 newtonmetrin väännön. Kiihdytys nollasta satasen nopeuteen taittuu 6,5 sekunnissa.

        vRS-sirkuspelleautoa halvempi Toyota Yaris GR 0-100 5,5 s. Aito neliveto, ei mikään skeidan sähköinen "lähtöapustin"

        Toyota GR Supra 3.0T 0-100 km/h 4,3 sekuntia.


    • Anonyymi

      Kannattasikohan aloittajankin vähän tutustua Tsekkoslovakian historiaan. Se oli huomattavasti kehittyneempi ja teollistuneempi maa ennen toista maailman sotaa kuin Suomi. Tsekkoslovakiassa tehtiin myös yksiä edistyneimpiä ja arvostettuja loistoautoja. Neuvostoliitto valtasi maan ja tuhosi myös maan teollisuuden.

      • Mikä Suomi ja mihin se liittyy? Tuhoamisesta olen samaa mieltä, mikäli siellä nyt edes oli mitään tuhottavaa. Nykyisiä skootan räppänöitä katsellessa tulee väistämättä mieleen miten niitä on rakennettu jossain karjatiloilla ometan takana sontavuoren vieressä


    • Anonyymi

      Sen uskoo venäläisistä.

    • Anonyymi

      Skodalla on nykyään kriisipalaveria kriisipalaverin perään huonon sotamenestyksen takia

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      75
      4266
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      90
      3968
    3. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      57
      2478
    4. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      67
      2337
    5. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      41
      2044
    6. 124
      1946
    7. Oliko kiihkeä

      ensimmäinen yö?
      Ikävä
      49
      1929
    8. Kummallista

      Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?
      Sinkut
      54
      1688
    9. Miltä meidän

      Riidat näyttäisi ja mistä niitä voisi tulla?
      Ikävä
      56
      1672
    10. Ikävä Jii.

      Toivotko vielä näkemistä?
      Ikävä
      66
      1592
    Aihe