Verkossa vapaasti

Mullilehti pitää Korpilahden onnettomuusuutisen maksumuurin takana, mutta vapaa lehdistö kertoo verkossa uutisen koko kansalle. Kepulaista, niin kepulaista!
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jotenkin on jokaisen tienattava että pärjää jotenkuten. Todella liukas oli paikka, moni luisteli kuten minäkin jonossa ajaessani. Ikävä tapaus.

Äänestä

Autoilu vaatii uhrinsa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mullilehti pitää Korpilahden onnettomuusuutisen maksumuurin takana, mutta vapaa lehdistö kertoo verkossa uutisen koko kansalle. Kepulaista, niin kepulaista!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu